Ana sayfa Uncategorized Motor tutkunları depremzedeler için bir araya geldi

Motor tutkunları depremzedeler için bir araya geldi

236
0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Düren şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii, farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Almanya ve Avrupa’nın farklı şehirlerinden gelen motosiklet tutkunları, sezon açılışını Fatih Camii’nde yaptılar ve düzenlenen hayır çarşısından elde edilen geliri de depremzedelere gönderdiler.

Yaklaşık 250 motosiklet sürücüsünün bir araya geldiği sezon açılışına; DİTİB’den Köln Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara, Yönetim Kurulu Üyesi ve Köln Bölge Birliği Başkanı Adem Onur ile Özel Kalem ve Koordinasyon Müdürü Alaattin Salçık katıldı.

Dini Danışma Kurulu Başkanı Kara ve Yönetim Kurulu Üyesi Onur, “Rabbim yolunuzu açık eylesin, kaza bela göstermesin inşallah” diye dua ederek, motosiklet sürücülerine “sizi bekleyen aileleriniz var” motor kullanırken dikkatli ve duyarlı davranmaları, güvenli hızda seyir etmeleri konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Düren DİTİB Fatih Camii din görevlileri Şenol Durmuş ve Bünyamin Akdağ tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve merasim duası ile sezon açılışı yapıldı.

Dernek başkanı Necdet Cebeci, hem depremzede kardeşlerimize destek olmak hem de farklı etkinliğe vesile olan motosiklet sürücülerine teşekkür etti. Cebeci, “Fiziki imkânı uygun cemiyetimizde her yıl geniş katılımlı etkinlikle açılış sezonunun derneğimizde yapılmasından memnuniyet duyarız” dedi.

Her yıl farklı yerde planladıkları sezon açılışının, bu yıl Düren DİTİB Fatih Camii’nde düzenlemelerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden motosiklet kullanıcıları derneği başkanı Zeki Koman ise, “Bu yıl sezonumuzu hem dualarla açtık hem de depremzede kardeşlerimize destek verdik. İki güzelliği bir arada yaşadık. Bu imkânı bize sunan ev sahibi Fatih Camii yöneticilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Depremzedelere destek amaçlı düzenlenen hayır çarşısına ve farklı hacimlerdeki motosikletlere yoğun ilginin olduğu etkinlikte, elde edilen gelirler depremzedelere bağışlandı.

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here