Ana sayfa Uncategorized Bonn’da bir otomobil okula giden öğrenciye çarparak olay yerinden kaçtı

Bonn’da bir otomobil okula giden öğrenciye çarparak olay yerinden kaçtı

343
0

Almanya’nın Bonn şehrinde, bir otomobil okula giden öğrenciye çarparak olay yerinden kaçtı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Bonn Merkez Camii’nde din görevlisi olarak görev yapan Mehmet Uslu’nun dördüncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki oğlu Yusuf’a bir otomobil çarptı. Öğrenciye çarpan otomobil olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı.

8 Ağustos tarihinde öğretim yılının ilk gününde baba Mehmet Uslu oğlu Yusuf ile okula giderken, yaya geçidi üzerinde bir otomobil çarptı. Olay, ana cadde üzerindeki yaya geçidinde yeşil ışık yandığı esnada gerçekleşti.

Aracın ön lastiklerinin Yusuf’un üzerinden geçtiğini gören baba Uslu, can havliyle çocuğunu aracın altından çektiğini ifade etti.

Çarpma anında çocuğuyla ilgilendiği için aracın plakasını alamadığını ancak gri renkte bir otomobil olduğunu dile getiren baba Uslu, araç sahibinin otoparka girerek kendileriyle ilgileneceği zannetti. Ancak araç sahibi olay yerinden kaçtı.

Yaşanılan kazanın ardından hastanede tedavi altına alınan Yusuf’un tedavisinin devam ettiğini söyleyen baba Uslu, “Çarpma sonucunda oğlumun bacağı kırıldı ve kalçaya kadar alçıya alındı. Baş ağrısı sebebiyle çekilen tomografide de kafatasında çatlaklık tespit edildiği için Bonn’daki araştırma hastanesine sevk edildi. Eğitim yılının ilk gününde okula sevinçle giderken, yaşadığımız bu talihsiz kazadan büyük üzüntü duyduk. Oğlumuzun hayati tehlikeyi atlatmış olmasından Rabbimize hamd ediyoruz. Başımıza gelen hadiseyi diğer aileler yaşamaması için sürücülerin bilhassa okul çevresinde daha dikkatli ve daha hassas araç kullanmalarını, trafik kurallarına uymalarını diliyorum” dedi.

Yaşanılan kazadan keyifsiz olduklarını dile getiren Bonn DİTİB Merkez Camii dernek yöneticileri ile cemaati, Yusuf’un hayati tehlikesinin olmadığını, ancak kazaya sebebiyet veren vicdansız araç sahibinin biran evvel bulunmasını dilediler. 

Otomobili ile olay yerinden geçen cami cemaatinden birisinin aracı takip ederek, plakasıyla birlikte fotoğrafını çekerek polise ifade verdiği belirtildiği olayla ilgili, polis kaçan otomobil ile sürücüsünün bulunması için çalışma başlatıldığı kaydedildi. 

Ercüment Aydın / Köln

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here