Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, konsolosluk bölgelerindeki başarılı Türk kökenli öğrencileri ödüllendirdi.

Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Köln Başkonsolosluğunda düzenlenen ödül töreninde Eğitim Ateşesi Mustafa Geçer ve öğrencilerin aileleleri hazır bulundu.  

Bu yıl Almanyanın en yüksek notu olan 1.0 puanı Deniz Can ve Melissa Hülya  Özer isimli iki ikiz kız kardeş ve Dursun Mert Bilgin alırken yine en yüksek bir başka not 1,1 puanınıda Ayşeneur Demir isimli öğrenciler ödüllendirildi. İkiz kardeşler öğrenimlerini İngilterede devam ettirdikleri için ödül töreninde anne ve babası hazır bulundu.

Dursun Mert Bilgin ünüversitenin Hukuk bölümünü tercih ederken ilerde siyasete atılmayı planladığını ifade etti. Annesinin rahatsızlığından etkilensede başarıyı yakaladığını belirten Ayşenur Demir ise tercihini tıp fakültesinden yana kullandığını, bunda da annesinin rahatsızlığı tercihinde etkili olduğunu söyledi.

 

Ödül töreninde hem aileleri hem öğretmenlerini ve hemde başarılı öğrencileri tebrik eden Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin, "Sizler belli alanlarda deyilde bilimde kültürde sporda iyi şeyler yapanlar olmanız gerekiyor. Bu çok kolay bir iş deyil ama bunun size yeni sorumluluklar getirdiğini bilerek hayata atılın.Bizler  sizlerden   hem bu toplum için hem ülkeniz için rol model olacak sosyal sorumluluklarıda unutmuyacağınızı umyor bekliyoruz." dedi.

Köln Eğitim Ataşesi Mustafa Geçer ödül töreninde yaptığı selamlama konuşmasında, "Sizler nereden geldiğinizi bildiğiniz ölçüde burada kaybolmanız mümkün deyil . Zaten aileleriniz etki etmeseydi bu noktalara gelemezdiniz.   Başarınız takdire şayan ama ailelerinizin katkısını yok sayamayız. Benim sizlere önerim sonuna kadar gidin bu süreci yarıda bırakmayın. Siz tıbcıları siz uzmanları yetiştirin hedefiniz ulaşabileceğiniz en yüksek nokta olsun" şeklinde konuştu.

 

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi