Öğretime kesintisiz destek

Zukunft Bildungswerk, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde uyumdan sorumlu Müsteşar Thorsten Klute’nin ve Essen 1. Belediye Başkanı Rudolf Jelinek’in katılımı ile düzenlediği törende „Eğitim Rehberlerine Hamilik Programı“nı tanıttı.

Öğretime kesintisiz destek

2016 yılında KRV’de Deichmann Entegrasyon Ödülü’nü kazanan kuruluşun eğitim rehberleri, Essen’de 20’yi aşkın anaokulu, ilkokul ve ortaokul-lise düzeyindeki okulda, 700’e yakın öğrenciye destek vermektedir. En az iki dile hakim olan eğitim rehberleri, Almanca derslerinin yanı sıra kültürel eğitim ve velilerin eğitim sistemi hakkında bilgilendirilmesi çalışmalarında da aktif rol almaktadırlar.

Eğitim Rehberlerine Hamilik Programı'na destek çağrısı

Zukunft Bildungswerk Kurucusu ve Yöneticisi Turgay Tahtabaş, girişimlerinin sebebini şöyle özetledi:

„Hayata geçirdiğimiz Eğitim Rehberlerine Hamilik Programı sayesinde, çocukların anaokulundan başlayarak okul hayatları boyunca desteklendiği bir eğitim zinciri kurabildik. Okul öncesi de dahil küçük yaşta verilen eğitim okul başarısını, okul başarısı da çocukların birey olarak toplumda iyi bir yer edinmelerini sağlamaktadır. Bunu kendi çocuklarımızı yetiştirirken, çevremizden gördüğümüz yol gösterici destek sayesinde deneyimledik. O nedenle kesintisiz erken eğitime yatırım yapmanın ne derece önemli olduğunu fark ederek bu programı geliştirdik. Tüm toplumu ilgilendiren bu ödevi yerine layıkıyla getirebilmek için hem vatandaşlarımızı hem de özel şirketleri, eğitim rehberlerimizin hamiliğini üstlenmeye çağırıyoruz.“

KRV Uyum Müsteşarı Thorsten Klute de „Eğitim Rehberleri Hamilik Programı“nı „Bir şehir, ancak vatandaşların sorumluluk bilinçleri ve çabalarının toplamı ölçüsünde güçlü olabilir. Zukunft Bildungswerk bunun somut bir örneği.“ diyerek övdü. Klute, Zukunft Bildungswerk’in başarılı ve gözle görünür çalışmalarına desteklerinin süreceğini belirterek, sadece devlet desteğine sırtını yaslamadan sponsor desteği aramanın, toplumsal katılım açısından da doğru yol olduğunu vurguladı.

Essen 1. Belediye Başkanı, Rudolf Jelinek de konuşmasında şu noktaları vurguladı:

„Zukunft Bildungswerk, çalışmaları ile uyum konusunda şehrimizde çok önemli bir katkı sağlıyor. Eğitim Rehberleri Hamilik Programı ile de herkese çalışmalarını bireysel ve özel şirketler olarak olarak destekleme imkanı sunuyor. İlgi duyan herkes bu işin bir parçası olabilir ve gelecekte meyvelerini hep birlikte toplayacağımız toplumsal bir katkı sağlayabilir.“

Törene katılan, Zukunft Bildungswerk’in dil ve kültürel eğitim desteği verdiği Essen Karnap’daki Maria Kunigunda İlkokulu Müdürü Udo Moter de söz konusu eğitim rehberlerinin güvenilirliğini ve çalışma disiplinlerini övdü. Zukunft Bildungswerk Yöneticisi Turgay Tahtabaş, çokkültürlü eğitim rehberleri sayesinde göçmen çocuklarına daha rahat ulaşabildiklerini ve tüm çocukların okullarından diploma alarak başarılı biçimde mezun olmaları için anaokulundan yüksek öğretime uzanan süreçte, kendilerine çok yönlü destek verdiklerini vurguladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli