Türk-Alman Yazarlar Birliği: Endişeliyiz

TAB (Türk-Alman Yazarlar Birliği), Hollanda-Türkiye kriziyle bağlantılı gelişmeler üzerine yaptığı basın açıklamasında, durumun endişe verici olduğunu ifade etti.

Türk-Alman Yazarlar Birliği: Endişeliyiz

Türk-Alman Yazarlar Birliği (TAB), Hollanda-Türkiye kriziyle bağlantılı gelişmeler üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Mahmut Aşkar imzası ile yayınlanan ve durumun endişe verici olduğu belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

''Almanya-Türkiye arasındaki siyasî gerilimin hemen ardından Hollanda ile yaşanan krizin varmış olduğu boyut bizi son derece endişelendirmektir. Hollanda hükümetinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’na hiçbir diplomatik kuralla bağdıştırılamayacak derecede kaba muamele yapması ve durumu protesto eden Hollanda Türklerine, köpekli ve atlı polislerinin saldırmasını şiddetle kınıyoruz.

En son gelişmeler ışığında özellikle şu konularda son derece endişeliyiz:

Öteden beri var olan Türkiye karşıtlığının, son yıllarda birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi, ideolojik bir özellik kazanması ve bir siyasî harekete dönüştürülmesinden endişeliyiz!

Başlangıçta Avrupa’da, “aşırı sağcı, yabancı düşmanı, İslam karşıtı” gibi görülen marjinal akımların zamanla merkezin sağında ve solundaki siyasî partilere de sıçramış olması, bu endişemizi daha da artırmaktadır.

İnsan hak ve hürriyeti, demokrasi, ırkından ve inancından bağımsız olarak eşitlik, milletlerin kendi kaderini tayin hakkı, düşünce özgürlüğü gibi insanlığın daha nice ortak değerinin beşiği zannettiğimiz Avrupa’da, sözkonusu Türkler/Müslümanlar olunca, bu değerlerin hiçe sayılmasından endişeliyiz!

Soğuk Savaş döneminde Avrupa’nın karşıtı olarak görülen “Sovyetler Birliği”nin yerine şimdi de Türkiye’yi koyma çabalarından son derece endişeliyiz!

Avrupa Türklerinin, ne yaşadıkları ülkeye, ne de anavatan Türkiye’ye kendilerini yeterince ifade edemediklerinden dolayı, daha çok mağdur olmasından ve hedef tahtası hâline getirilmesinden endişeliyiz.

Özellikle Avrupa Türklerinin kışkırtıcı bazı mihrakların oyununa gelmesinden ve siyasî polemiğin ve öfkenin, aklıselimin önüne geçmesinden endişeliyiz.

Fakat Türk-Alman Yazarlar Birliği (TAB) olarak, ülkemizde yapılacak referandumdan “evet” de çıksa, “hayır” da çıksa, tarihten gelip geleceğe yürüyen Türkiye’nin yoluna devam edeceğinden asla endişe duymuyoruz!''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi