'Avrupa 13. Kadınlar Tilavet Yarışması' yapıldı

Avrupa 13. Kadınlar Tilavet Yarışması'nda Berlin Bölgesinden Firdevs Mutlu, 2017 Avrupa Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında birinci oldu.

'Avrupa 13. Kadınlar Tilavet Yarışması' yapıldı

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı (IGMG) "13. Kadınlar Tilavet Yarışması Almanya'nın Leverkusen kentinde yapıldı.

Çok sayıda Kuran-ı Kerim öğrencisinin arasından, önce şubeler, sonra da bölge birincileri ardından ise bölgeler arası elemelerle finale kalan 4 kişi yarışmaya katıldı. Yarışma sonunda Berlin Bölgesinden Firdevs Mutlu, 2017 Avrupa Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında birinci oldu.  

 

Etkinliğe katılan yaklaşık üç bin kişiye seslenen Genel Başkan Kemal Ergün, gündeme ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Avrupa'nın ağır şartları altında hafızlık çalışması yapılabilir mi? hiç olur mu? diyenlere inat bunun olabileceğini IGMG olarak hep birlikte gösterdik. Bu gün 17 bölgemizde 50 tane hafızlık kursuyla bin 76 tane evladımızla hafızlık eğitimi yapıyoruz. Bundan 10 yıl sonra hafız doktorların hafız mühendis ve akademisyenlerin sosyolok psikologların olacağını hep birlikte göreceğiz. Birkaç yıl sonra kendi camilerimizin imamlarının kendi evlatlarımızın içinden çıktığını hep birlikte müşahade edeceksiniz. Bir zamanlar sorun olan imamlık müessesisini Mainz imam hatip lisesinden mezun olacak çocuklarınızın, mihrap nöbetleri tutacaklarına şahit olacaksınız. Almancasıyla, İngilizcesiyle, Flamancasıyla, Arapcasıyla hizmet edicek. Sabırla inançla bu günlere geldik . Çok yakın zamanda inşallah bunların meyvesini göreceksiniz."

Ergün sözlerine şöyle devam etti: 

"Sevgili kardeşlerim. Din görevlilerini yeni kriterler çercevesinde eğitime almak gerektiğini dillendirenler var. Hangi nedenlerle hangi gerçeklerden dolayı yapılmak isteniyor işin doğrusu onu biz bilmiyoruz. Ancak bu uygulamaların sonunda güvenlik politikaları yatıyorsa şunu herkes iyi bilsin ki, problemi ötekileştirme sorunlarını kimse Müslümanlara kesmeye kalkmasın. 50 yıldır Avrupa'da cami hizmetleri yapan Müslümanlar genelde, özelde de Milli Görüş teşkilatları içerisinden tehdit unsuru biri çıkmamıştır. Buna da müsaade edilmemiştir. Kim ararsa arasın bulamaz bulamazsınız. Bu cemaat yapısı ve geleneği buna asla müsaade etmez. Marjinal grupların bizim  camiamız içerisinde kendilerine asla zemin bulamayacaklardır. Müslüman bir toplumu terbiye etmeye kalkışmak asla kabul edilir bir durum değildir. Hiç kimse bize imamlarımıza dinimizi öğretmeye kalkmasın. Bilgilendirmeye çalışmak dönüştürmeye çalışmak hiç kimsenin haddi ve hakkı da değildir. İslam toplumu milli görüş teşkilatları camilerinde eğitimin temeli kuran ve sünnete dayanır."

 

- Dereceye girenler ödüllendirildi

 

Kadınlar teşkilatı başkanı Hatice Şahin yarışmada yaptığı selamlama konuşmasında bu yarışmada öz veriyle evlatları yetiştiren hocalara ailelere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Berlin bölgesinden Firdevs Mutlu yarışmada birinci, Belçika Bölgesinden Ayşenur Öğden ikinci, Baden Würtenberg bölgesinden Esra İlemin üçüncü, Kuzey Bavyeradan Neslişah Benek dördüncü oldu.

İki kategoride yapılan yarışmanın küçükler kategorisinde ise Güney Hollanda'dan Sinem Fırat birinci oldu.

İskender GÜNGÖR / LEVERKUSEN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor