Brühl cami yararına seferber oldular

Almanya'nın Brühl kentinde yapımı devam eden cami inşatına katkı sağlamak amacıyla iki gün süren bir kermes düzenlendi.

Brühl cami yararına seferber oldular

Oldukça yoğun bir katılımın gözlendiği etkinlikte çekiliş kuponları, lahmacun, tatlı ve ızgara çeşitleriyle cami yararına gelir elde edilmeye çalışıldı.

Brühl cami başkanı Osman Düzgün, "Kermesde 50 kadar bayan görevli yaklaşık iki ay öncesinden çalışmalara başladı. Bu günde gördüğünüz gibi yine o bacılarımız gayretle kimisi hamur kimisi tatlı kimisi mantı çay çorba derken hummalı bir faaliyet içerisindeler." dedi.

Düzgün sözlerine şöyle devam etti:

"Bölgenin tek camisi olmamız hasebiylede yoğun katılım oldu tüm katılanlardan Allah razı olsun. Başta Milli Görüş Köln bölge yürütme kurulu ve cami başkanları olmak üzere, TC Konsolosumuzdan komşu ilçenin Ditib başkan ve idarecilerine, yerel halktan siyaset dünyasına kadar katılanlar oldu. İnşallah elde ettiğimiz gelirle yeni cami inşaatımızın maddi giderlerinin bir kısmını karşılayacağız. Bizleri duygulandıran farklı camilere üye olan kardeşlerimiz sıkıntımızı görünce bizlerede üye olarak büyük fadalarlıklar yaptılar. Emeği geçen tüm cemaat ve  idarecilerimizden Allah razı olsun."

İskender GÜNGÖR / BRÜHL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı