Her milletten Müslüman orucunu birlikte açtı

İçinde bulunduğumuz 11 ayın sultanı ramazan ayı vesilesiyle özellikle tüm camilerde iftar davetleri düzenleniyor.

Her milletten Müslüman orucunu birlikte açtı

Buralara çoğu mülteci müslümanlar olmak üzere her türlü toplum katmanından insanlar iştirak ediyorlar. Yine STK'lar kurum olarak bu ayda çeşitli iftarlarla ramazan ayının getidiği bu sosyal ortamı değerlendiriyor.

IGMG Köln Bölge şubesi Bergisch Gladbach şubesi son üç yıldır ilçedeki bir okulda bu daveti vererek şehirde uyuma entegrasyona en iyi katkıyı sağladı. Ancak Gladbach bu yıl ilçedeki Bosna, Arnavut,Fas  ve Uyum meclisinide yanına alarak bir iftar proğramı verdi. Belediye başkan vekili bayan Anna Marie Scherrer,  İlçenin CDU milletvekili Dr Herman- josef Tebroke, okul öğretmenleri belediye çalışanları başta olmak üzere 200 kadar davetli iftar programına iştirak etti.

Yemek öncesi yapılan konuşmalar sunumlar  islamın kardeşliği barışı paylaşmayı öngördüğü mesajları verildi. Katılanlar memnuniyetlerini farklı bir ortamda yenen zengin yemek kültür harmonisiyle, geç saatlere kadar sıcak sohbetler yapıldı. Programı Bergish Gladbach şubesi gençlik teşkilatından Halil İbrahim Gebeşci, Faslı arkadaşıyla beraber sundu.

İskender GÜNGÖR / BERGİSCH GLADBACH

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli