Türk çöpçünün eğitim kurumuna destek büyüyor

Essen kentindeki Zukunft Bildungswerk’e, bir Alman hayırsever işadamı, 10 bin Euro bağışta bulundu.

Türk çöpçünün eğitim kurumuna destek büyüyor

Turgay Tahtabaş’ın 2015’te kurduğu, 2016 Deichmann Entegrasyon Ödülü sahibi Zukunft Bildungswerk’e, bir Alman hayırsever işadamı, 10 bin Euro bağışta bulundu. Bağış sayesinde, Zukunft Bildungswerk’in eğitmenleri ile iki çocuk yuvasında yürüttüğü, oyun aracılığıyla erken dil gelişimine destek programlarının iki yıl daha devam etmesi garantilenmiş oldu.

Projenin yürütüldüğü yuvalardan Abenteuerland’da yapılan etkinlikte, Essen’in tanınmış simalarından, "Unperfekthaus" adlı kültür, konaklama ve restoran tesisinin kurucusu ve yöneticisi Reinhard Wiesemann, sembolik bağış çekini Turgay Tahtabaş’a ve anaokulu yöneticilerine takdim etti. Hayırsever işadamı, yaptığı bağışın yerini bulmasından ötürü duyduğu mutluluğu ifade etti.

Essen Belediye Başkanı Rudolf Jenilek’in de katıldığı törende Abenteuerland Yuvası Yöneticisi Anja Vinohr, "Erken dil gelişimi programı, sadece göçmen çocuklarının değil, aynı zamanda anadili Almanca olan çocukların dil gelişimini de destekliyor." diye konuştu. Belediye Başkanı Jenilek de hem Turgay Tahtabaş’a hem de bağış sahibi işadamına, yaptıkları sıradışı ve gönülden eğitim desteği için teşekkür etti.

Essen’de yaşayan ve 20 yılı aşkın süre belediyenin temizlik işletmesinde çalıştıktan sonra Zukunft Bildungswerk adlı eğitim kurumunu kuran Tahtabaş da, “Çocuklara erken destek, okul başarısını, okul başarısı da çocukların toplumda kabul görmelerini sağlar. Kendi çocuklarım için dilediğimi, tüm diğer çocuklar için de diliyorum. Çocuklarımıza destek olmak isteyen hayırsever iş dünyası temsilcilerinin katkıları, projelerimizin devamını sağlayacaktır.” dedi. Geçtiğimiz aylarda bu amaçla bir bağış kampanyası da başlatan Tahtabaş, Almanyalı Türk işadamlarını da Zukunft Bildungswerk’in “dil gelişimi ağırlıklı projeleri”ne destek vermeye çağırdı. "Çocuklarımıza verdiğimiz her destek, hem onların hem de toplumun geleceğine yapılmış bir katkıdır." dedi.

Zukunft Bildungswerk, yıl boyunca 8’i aşkın yuva ve anaokuluyla 20’den fazla ilkokulu, ortaokul ve lisede dil gelişimine destek, ders yardımı ve tiyatro, müzik kursları gibi kültürel eğitim projeleri ve tatil okulları düzenliyor ve programlarıyla 700’ü aşkın çocuğa ulaşıyor. Kurum hakkında daha fazla bilgiye, internet ve sosyal medyadan ulaşılabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor