Yurtdışı sözleşmeli personelden 'siyah tişört' eylemi

Türkiye Dış İşleri Bakanlığı'na bağlı olarak yurt dışındaki büyükelçilik ve başkonsolosluklarda çalışan sözleşmeli personel, ücret artışı ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için, 'siyah tişört' isimli bir uyarı eylemi yaptı.

Yurtdışı sözleşmeli personelden 'siyah tişört' eylemi

Dış temsilciliklerde çalışan Büro Memurları Sendikası'na üye personel, eylem çerçevesinde işe siyah kıyafetlerle geldi.

Büro Memur-Sen üyeleri, yurt dışı temsilciliklerde çalışan sözleşmeli personele 6 yıldır ücret artışı yapılamadığını belirterek, en az yüzde 15'lik bir artış talebinde bulundu.

Büro Memur Sen üyesi çalışanlar, eğer talepleri kabul edilmezse 12 Temmuz'da iş yavaşlatma, 19 Temmuz'da ise iş bırakma eylemi yapacak.

Köln Başkonsolosluğu çalışanı ve Büro Memur-Sen İşyeri Temsilcisi İsrafil Kıranlıoğlu şunları söyledi:

"6 yıldır tavan ücretlerinin yapılmamış olması, yurt dışında sözleşmeli personel olarak konsolosluklarda canla baçla hizmet veren, Türkiyenin dış aynası olarakda adlandırabileceğimiz arkadaşlarımızın haklarının bir an önce teslim edilmesi amacıyla bu eylemi yapıyoruz. Bu eylem siyah tişort eylemiyle başladı 12 Temmuzda iş yavaşlatma 19 Temmuzda iş bırakma eylemi olarak sürdürüleceğini memursen sendikası bize bildirdiler. Bizlerde sendikamızın yaptığı açıklamanın doğrultusunda bunları yapmaya çalışıyoruz. Mesela haklarımızın verilmesi. İsrafil Kıranlı hak taleplarini "Başabakan ve Cumhurbaşkanımıza ilettik bir sonuç alamadık onun için böyle bir yola girdik."

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı