Doğu'nun incisi Elazığ Avrupa'da görücüye çıktı

Doğu Anadolu Bölgesinin tarih, kültür ve turizm bakımından en zengin il olan Elazığ şehrini tanıtmak amacıyla yeni kurulan Elazığ Turizmini Geliştirme ve Kültürünü Yaşatma Derneği (ELTURK) çalışmalarına başladı.

Doğu'nun incisi Elazığ Avrupa'da görücüye çıktı

Önümüzdeki dönemde Avrupa’nın bir çok kentinde tanıtım çalışmalarına başlayacaklarını belirten ELTURK Derneği Başkanı Murat Solmaz’ “Doğunun incisi olan Elazığı Almanya, Fransa ve Hollanda da tanıtmak için çeşitli platformlarda işbirliği yaparak projenin uluslararası alanlarda tanıtımını yaparak ilimizi, bölgemizi tanıtarak turizm ve yatırım şehri haline dönüştürmek istiyoruz” dedi.

ZENGİN BİR TARİHE SAHİP

Elazığ’ın tarih bakımından zengin bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Solmaz’’ bir çok medeniyetin yaşandığı önemli bir şehir. Kültür, sanat ve bir çok alanda farklılıkların yaşandığı zengin bir şehir. Bu zenginliğimizi yurtdışında tanıtmak istiyoruz. Örneğin çok eski bir tarihe sahip olan Harput Beldemiz burası adeta, bir açık hava müzesi gibidir. Cami, kilise, kalesi ve buzluk mağarasıyla günümüzde bir turizm merkezidir.  Tarihte Roma, Bizans Arap ve Selçukluların hakimiyetine giren Palu İlçemiz, kayısı cenneti Baskil, Türkiye’nin en büyük göllerinden biri yine Sivrice ilçemiz bulunmaktadır. Kaplıcalarıyla ünlü Karakoçan ilçemiz. Kısaca Elazığ ilimiz başta olmak üzere her ilçemiz tarih kokuyor. Buna birde kültür zenginliği ayrı bir güzellik katıyor. İşte biz bu tarihi ve  kültürel zenginliğimizi farklı ülkelerde tanıtmak istiyoruz" diye belirtti.

YATIRIMCIYA BÜYÜK DESTEKLER VAR

Son yıllarda Elazığ’a yatırım yapmak isteyenlere devletin çok geniş imkanlar tanıdığını vurgulayan Solmaz "Genç dinamik işgücü potansiyeli yüksek bir nufüs var. Ulaşım konusunda herhangi bir sorunumuz yok. 3-4 saatte Elazığ’dan Avrupanın herhangi bir şehrine direk uçabiliyorsunuz.Ekonomi alanında bir çok yatırım imkanı var. Buraya yatırım yapacak işadamlarına devlet geniş imkanlar tanıyor ve önemli teşvikler veriyor. Kısacası ilimizin ve bölgemizin sosyal ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlanması açısından yapılacak yatırımlara devlet büyük destekler veriyor" şeklinde konuştu.

KIŞ TURİZMİ İÇİN KAYAK İMKANI VAR

Kış turizmi için kayak imkanlarının da olduğunun altını çizen Elturk Derneği Başkanı Murat Solmaz "Sivrice gölünün hemen yanı başında bulunan Hazar Dağında  1100 metre telefsiyejli ve elverişli pisti kayak imkanıda var. Aynı zamanda yaz mevsiminde yine Sivrice gölümüzde su sporları da yapılmaktadır." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor