Avrupalı yatırımcılar için Yozgat cazibe merkezi

Yozgat Yatırım Destek Ofisi yetkilileri Köln'de Avrupalı işadamlarına Yozgat'taki yatırım imkanlarını anlattı.

Avrupalı yatırımcılar için Yozgat cazibe merkezi

Avrupa'dan Yozgat'a yatırım imkanlarını anlatmak için Yozgat Yatırım Destek Ofisi'nden bir ekip Almanya'nın Köln kentinde temaslarda bulundu. 

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'ın talimatı ile yola çıktıklarını kaydeden ofis yetkililerini Köln'de MÜSİAD'ın Kuzey Ren Vestfalya (NRW) eyaleti teşkilatı misafir etti.

MÜSİAD NRW Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bilen Yozgat dan gelen yatırımı teşvik heyetine İnci restaurantta bir akşam yemeği verdi. Türkiyeden gelen Timur Yıldız başkanlığındaki heyet yapılan yemekli toplantıda, bürokrasideki özellikle kolaylaştırılan yatırımdaki kaldırılan engelleri anlatma fırsatı buldu.

Düzenlenen akşam yemeğine ayrıca MÜSİAD Başkan Yardımcısı Avukat Oğuz Korumtaş, Çılgın gurup yönetim kurulu başkanı Süleyman Çılgın, Yozgat Organize Sanayi Bölge Müdürü Erdoğan Öztürk, Kalkınma Uzmanı Yasin Zicin ve Kölnde bulunan ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldılar.


Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, "Bugün burada sayın Yozgat Valimiz Kemal Yurtnaç'ın talimatları ile bu yıl Mayıs ayında düzenlediğimiz Türkiye'de yaşayan Yozgatlı İş Adamları zirvesinin Avrupa ayağını yine bu yılın Eylül ayı başında Yozgat' da  düzenlemek istiyoruz." dedi.

Yıldız açıklamasında şunaları söyledi:

"Almanya, Hollanda, Belçika ve Avusturya  gibi bir çok ülkedeki şehirlere giderek burada bulunan iş adamı hemşehrilerimizle bir araya gelerek düzenleyeceğimiz etkinliğimize davet ediyoruz '' dedi. Timur Yıldız konuşmasına başlamadan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'ın hepinize selamlarını ileterek başlamak istiyorum dedi. Hem hükümetin bölgesel hemde yerelde sıfır olmasada en aza indirgenen bürokrasinin bizzat sözünü veren Yıldız '' Artık günden güne büyüyen Türkiye gelişiyor. Bugün Yozgat Türkiye'de  6 bölgede  oluşturulan teşvik programında 5. Bölgede yer almaktadır. Özellikle organize bölgemizde yatırım yapmak isteyen iş adamlarımız için sigorta iş veren payından 10 yıl boyunca muaf oluyorlar. Bunun yanı sıra daha bir çok  avantajları içinde bulunduran bir teşvik programı yer alıyor. İnşallah Eylül ayında YOZGAT 'ta yapacağımız proğramda hangi sektörlerde yapılacak yatırımların sağlayacağı avantaj ve teşvikleri katılanlar orada bulacaklar. Bizler Orta Anadolu Kalkınma Ajansi çalışanları olarak iş adamlarımızın günün her saati yanlarında olacağimızı ve onlara desteğimizi vereceğimizi belirtmek istiyorum.Yozgat önemli bir şehirdir. Liman şehirleri Samsun ve Mersin'e yakınlıklarının yanı sıra önümüzdeki 2 yıl içerisinde yapılacak hava alanı ve hızlı tren hattının da Yozgat şehrinden geçmesi ilimizi daha da önemli hale getirecektir.Bu bağlamda tüm hemşehrilerimizi ve iş adamlarımızı bölgemize yatırım yapmaya davet ediyorum."

(Foto: Sinan KARAMURAT)


MÜSİAD NRW Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Bilen, özellikle Almanya Türkiye arasında yaşanan son gelişmelere değinerek Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in mektubunu yorumladı. 

Bilen, "Son gelişmelere baktığımızda  Gabriel'in mektubunu okudum. Buradaki yaşayan insanlara sahip çıktığını ima ediyor. Tabiki buradaki insanlarımızda  buranın bir parçası. Burada yaşayan insanlarımızın haklarımızın gerçekten bize uygulanmsını realitede de ayrım yapılmamasını istiyoruz.  Biz Türkiye ile Almanya ilişkilerinde aralarının  daha da açık ve soğuk olmasını yada bu şekilde sürmesini istemiyoruz. En kısa zamanda İki ülke arasında ilişkilerin daha iyi olmasını acilen bekliyoruz. Türkiye ve Almanya arasında ciddi bir rakamlara varan ticari hacim var.Bunu göz ardı edemeyiz." şeklinde konuştu.

İskender GÜNGÖR / KÖLN

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı