Ortaokul diploması olmayan Avrupalı Türklere davet

Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği görevlileri ile Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyelerinin katılımı ile Frankfurt Türk Kültür Merkezi’nde yapılan basın toplantısında Avrupa’daki Türklere yönelik Türkçe öğretim imkanları tanıtıldı.

Ortaokul diploması olmayan Avrupalı Türklere davet

Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşe vekili ve Konsolos Sibel Acar,  Ataşelik görevlisi Tuğba Yavan,  Anadolu Üniversitesi Koordinatörü Dr. Ahmet Atilla Doğan ile Anadolu Üniversitesi Köln Bürosu Öğrenci İşleri Görevlisi Selahatdin Tarhan’ın katılımı ile yapılan basın toplantısında; Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programları ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi ikinci üniversite kayıt başvuruları hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Anadolu Üniversitesi Program Koordinatörü  Dr. Ahmet Atilla Doğan yaptığı açıklamada; ‘’Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Anadolu Üniversitesi (AÜ) işbirliğiyle Batı Avrupa’da yerleşik öğrenci adayları için yürütülen, "Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı" kayıt başvuruları 15 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Batı Avrupa ülkelerinde yerleşik ve bulunduğu  ülkede Türk Milli Eğitim Sistemi'ne göre, ortaokul mezunu ya da lise dengi bir okul mezunu olmayan, dolayısıyla bir üst öğretime kayıt olma imkanı bulunmayan öğrenci adayları için bu iki programda önemli bir hizmettir.’’

Dr. Doğan toplantıda yaptığı açıklamalarda özetle şunları ifade etti;

 ‘’ Milli Eğitim Bakanlığımız ile yapılan işbirliği kapsamında Batı Avrupa ülkelerinde Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi öğrenci adaylarını bilgilendirme, tanıtım, kayıt başvuru belgelerini Bakanlığın ilgili birimleri adına adaylardan teslim alma, Bakanlığın ilgili birimleri tarafından kayıt işlemleri yapıldıktan sonra, öğretimle ilgili faaliyetleri Bakanlık adına yürütme ve sınav organizasyonu gibi çalışmalar yapmaktayız. Farklı uygulamalar ile 1990 yılından bu yana sürdürülen bu hizmet, Devletimizin Batı Avrupa ülkelerinde yerleşik vatandaş, soydaş ve Türkçe bilenlere yönelik sunduğu önemli bir imkandır. Anadolu Üniversitesi’nin yurtdışına yönelik vizyoner yaklaşımı, organizasyon kabiliyeti ile otuz yılı aşkın süredir başarıyla yürütülen bu imkanlardan Türkçe bilen herkesin yararlanmasını sağlamak hedefimizdir. Bu cümleden olarak, Avrupa’da yerleşik Türkçe bilen ve özellikle ortaokul diploması olmayan herkesi Açık Öğretim Ortaokulu’na davet ediyorum.’’

Lise Başvuruları internet üzerinden

Öğrenci işleri görevlisi Selahatdin Tarhan kayıt başvuruları için teknik bilgilendirmede bulunarak; ‘’2017-2018 öğretim yılı için yeni kayıt başvurularını online ortamda www.anadolu-uni.de web sayfası üzerinden yapılabilmektedir. Öğrenci adayları 15 Eylül 2017 mesai saati bitimine kadar başvuru çıktısı ve öğrenim durumlarına göre istenen diğer belgeleri Anadolu Üniversitesi'nin Köln'deki Batı Avrupa Bürosuna postayla göndermesi ya da şahsen teslim etmeleri gerekiyor. Adayların İnternet Başvuru sistemine giriş yapmadan, ya da başvuru belgesinin çıktısını imzalamadan, yalnızca denklik belgesi, tasdikname veya diplomayı bir zarfa koyarak göndermeleri halinde ise başvuruları kabul edilmektedir.’’ Dedi.

Ortaokul İçin Kayıt Formu İsteyin

Tarhan;  Ortaokula başvuracak adayların Kayıt Kılavuzu ve Başvuru formu istemeleri gerektiğini ifade ederek, ‘’ Ortaokula başvuracak adayların lise@anadolu-uni.de adresine ad, soyad ve mektup adreslerini yazarak ‘’Kayıt Başvuru Kılavuzu’’ ve ‘’Formu’’ istemeleri halinde kendilerine gereken bilgi ve form gönderilmektedir. Öğrenci adayları kayıtlar hakkında hafta içi 14.00 - 17.00 saatleri arasında 0049 221 511047 nolu telefon üzerinden veya lise@anadolu-uni.de elektronik posta adresine yazmaları halinde ayrıntılı bilgilendirme yapmaktayız’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da Eğitim Diplomasisi ve Veli Bilgilendirme Seminerleri
Almanya'da Eğitim Diplomasisi ve Veli Bilgilendirme Seminerleri
Egetürk ve Efepaşa tutkunlarına güzel haber
Egetürk ve Efepaşa tutkunlarına güzel haber