Tahtabaş'a anlamlı ödül

Essen menşeili Zukunft Bildungswerk adlı eğitim kuruluşunun kurucu ve yöneticisi Turgay Tahtabaş Initiativkreis Ruhr'un, yetenekleri keşfeden ve destekleyen başarılı şahsiyetlere verdiği TalentAward Ruhr 2017 ödülüne layık görüldü.

Tahtabaş'a anlamlı ödül

Tahtabaş ödülünü, desteklediği yeteneklerden Afgan Asma Heidari ile birlikte Schalke hilft! gGmbH'nin yöneticisi Sebastian Buntkirchen'in elinden aldı. Turgay Tahtabaş, konuşmasında, "Kendi üç çocuğumu yetiştirirken edindiğim tecrübeleri, diğer çocuklara da aktarmaya çalışıyorum. Kendi çocuklarım için neyi istiyorsam diğer çocuklar için de istiyorum." diye konuştu. Tahtabaş, bağımsız eğitim kuruluşu ile desteklediği çocuk ve gençleri, soru sormaya, araştırmaya, kendini geliştirmeye teşvik ettiklerini vurguladı.

Essen Thyssenkrupp Quartier'de 700 davetlinin katılımıyla yapılan töreni Aslı Sevindim sundu. Davetliler arasında bulunan Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Çocuk, Aile, Mülteciler ve Uyum Bakanlığı Uyum Müsteşarı Serap Güler, Tahtabaş ve ekibini şu sözlerle tebrik etti: "Çocuklarına en iyi şekilde eğitim vermek tüm ailelerin dileğidir. Turgay Tahtabaş bu dileği, Zukunft Bildungswerk ile mümkün kılıyor. 9 anaokulu ve 12 ilkokul ve orta öğretim kurumunda ekibiyle sosyal açıdan dezavantajlı, aralarında mülecilerin de bulunduğu, 700 (!) çocuk ve gence eğitim ve entegrasyon desteği sunuyor. Topluma örnek teşkil eden Turgay Tahtabaş'ı almış olduğu ödülden ötürü kutluyorum."  

2 yıl önce ailesi ile Afganistan'dan kaçarak Almanya'ya sığınan, ilk geldiği dönemde Essen. Karnap'ta kurulan çadır kennte barınan Asma bugün, Gesamtschule Nord'da orta öğrenimini sürdürüyor. Törende en sevdiği dersin matematik olduğunu söyleyen Asma, Turgay Tahtabaş'a ve Zukunft Bildungswerk ekibine kendisine verdiği destek için teşekkür etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 TDV’den büyük hizmet! Bağış yapmak artık çok kolay
TDV’den büyük hizmet! Bağış yapmak artık çok kolay
Altın Boğaz Ödülleri sahiplerini buldu
Altın Boğaz Ödülleri sahiplerini buldu