Bremen DİTİB'de ahde vefa buluşması

Hannover - Bremen DİTİB Selimiye Camii’nde 60’lı yıllarda Almanya'ya çalışmak üzere gelen ve hala hayatta olan birinci kuşak için ahde vefa programı düzenlendi.

Bremen DİTİB'de ahde vefa buluşması

Programa, Hannover Dini Danışma Kurulu Başkanı Yusuf Ay, Eyalet Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Gençlik Koordinatörü Sami Sipahi, çevre DİTİB dernekleri başkan ve yöneticileri ile cami cemaati ve aileler katıldı.

Dini Danışma Kurulu Başkanı Yusuf Ay, „Davete katılan büyüklerimizle müşerref olmak bizim için büyük bir bahtiyarlıktır. Onlar bu mabedlerin açılmasında gece gündüz demeden, yol iz bilmeden hizmet etmişlerdir, çalışmışlardır. Zorlukların üstesinden gelmişlerdir. Biz onlara minnet ve şükran borçluyuz. Allah, hayatta olanlara sağlık dolu bereketli bir ömür nasip etsin. Rahmeti Rahman'a kavuşanlara da rahmet eylesin, mekanları cennet olsun“ dedi. Ay, programın düzenlenmesinde emeği geçen dernek yönetimine ve kadınlar koluna teşekkür etti.

Kur‘an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Selimiye Camii öğrencilerinin okuduğu şiir ve ilahilerle devam etti.

“Yaşayan Çınarlar Birinci Kuşak Programı“ adı altında gerçekleştirilen programda; 60’lı yıllarda Almanya'ya çalışmak üzere gelen, trenle başlayan serüvenin günümüze kadar olan hikayesi sinevizyon olarak gösterildi. Hayatta olan birinci kuşağa özel olarak hazırlanan ve onların anlatımıyla gerçekleşen “ Yaşayan Çınarlar Birinci Kuşak Programı“ gül takdimi ve üç kuşak bir arada hatıra resminin çekilmesinin ardından yapılan dualarla son buldu.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli