DİTİB’den okul öncesi „Kur’an-ı Kerim“ öğretim programı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği tarafından başlatılan “Okul Öncesi Çocuklara Din Öğretimi Programı” (Kindermosche) kapsamında, Alfter –Witterschlick DİTİB Camii’nde açılan Kur’an kursuna, 4-6 yaş grubunda 50 çocuk katılıyor.

DİTİB’den okul öncesi „Kur’an-ı Kerim“ öğretim programı

DİTİB tarafından hazırlanan ders müfretadına göre temel dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim eğitiminin verildiği kursta, boya çalışmaları yapılıyor ve oyunlar oynanıyor. Böylelikle çocukların merakı artırılıyor.

4-6 yaş grubu miniklere Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)‘in hazırladığı müfredat çerçevesinde temel dini bilgiler ve Kur'an-ı Kerim eğitimi verildiğini belirten Alfter –Witterschlick DİTİB Camii Din Görevlisi Mehmet Kaya, çocuklara İslam'ın temel prensiplerini, bir Müslüman'ın nasıl yaşaması gerektiğini, ahlaki değerleri ve Kur'an-ı Kerim okumayı uygulamalı öğrettiklerini söyledi.

Çocukların görsele ve uygulamalı eğitime yönelik beceri ve ilgilerinin olduğunu söyleyen Kaya, „Anaokulu sınıfımızda 4-6 yaş grubu okuma yazma bilmeyen çocuklara, boyamalar yaparak, oyun oynatarak eğitim veriyoruz. Kur'an-ı Kerim'i, harfleri boyatarak öğrettiyoruz. Namazı kılmayı hem boyama ile hem de camimizde vakit namazları izleyerek öğretiyoruz. Aynı zamanda da sureleri dinleme imkanları oluyor. Dolayısıyla çocuklara uygulamalı eğitim veriyoruz“ dedi.

Ailelerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Kaya konuşmasına şöyle devam etti: „Camimizde 230 yetişkine de Kur’an-ı Kerim dersi veriyoruz. Aynı zamanda çocuklarını anaokula getiren anne ve babalara da çocukları ile birlikte ders veriyoruz. Onlar oynayarak öğrenirken, anne ve babaları da ders alıyor veya ibadet edebiliyorlar. 2017 yılında başlatılan uygulamaya aileler yoğun ilgi gösterdi. Şuan 50 çocukla başladık, sırada bekleyen çocuklarımız da var. Aileler de destek oluyor. Güzel bir ivme yakaladık. Bu manada en büyük destekçilerimiz Alfter –Witterschlick DİTİB Camii Dernek Başkanı Necat Sertkaya ve yönetim kuruluna, Kadın Kolları Başkanı Filiz Topal ve Veliler Kolu Başkanı İsmail Topal’a teşekkür ediyorum.“


Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli