BİG Parti Solingen’de Buluştu

Almanya'nın ilk azınlık siyasi oluşumu Yenilik ve Adalet Partisi (BİG) parti üyeleri, Solingen kentinde bir araya geldi.

BİG Parti Solingen’de Buluştu

Solingen'deki Solingen’de “LVR-Industriemuseum Solingen – Gesenkschmiede Hendrichs” müzesindeki programda konuşan UETD eski başkanlarından Hasan Özdoğan 60′ lı yıllarda işçi olarak Almanya’ya gelen 1. neslin sorunlarından bahsetti fakat bununla beraber topluma uyum yolunda onların en iyi derecede olduklarını ifade etti. Kendisinin de BIG Partiyi siyasi sorunları çözme yolunda bir altarnatif olarak gördüğünü ve bu partinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Takriben 30 dakikalık bir konuşmasından sonra kürsüye BIG Parti Hannover Teşkilatı Başkanı Orhan Akdağ geldi. Orhan Akda hem siyaset alanında ve hem de edebiyat alanında aktif isimlerdendir. Özellikle bu günkü programda alman şair Johann Wolfgang von Goethe’nin hayatından, şiirlerinden ve İslam dinine bakışından bahsetti.

Daha sonra konuşma yapmak için kürsüye BIG Parti genel başkanı Haluk Yıldız geldi. Barış ve ahenk içinle birarada yaşamanın her vatandaşın kendi kültürel kimliğini kaybetmeden “multiple identity” tarzında olması gerektiğini vurguladı. Bu durumun almanca kavramlara hakim olmayan bazı siyasetçilerin çok kişilikli olmanın psikolojik bir hastalık anlamına geldiğini ifade ederek bu fikrin sağlam olmadığını ifade ettiklerini anlattı.

Konuşma faslından sonra parti değştirerek BIG’e yeni üye olan Kreis Hannover’den Orhan Akdağ’a ve Kreis Unna’dan Turan Karaçayır’a bizzat genel başkan tarafından rozetleri takıldı ve çiçekleri takdim edildi.

Programda misafirlere yeme içme ikramlarında bulunuldu. Asıl programın organizesini yapan Havva Yılmaz hanım, Hakan Canik bey ve BIG Parti Kadın kolları Arzu Yardımcı arka planda ki katkıları ve hizmetleriyle teşekkürü hakkettiler.

Programdan sonra BIG Parti mensubları topluca 93 yılında ki kundaklama hadisesinde aile fertlerini yanarak kaybeden Mevlüde Genç hanımın evinin bulunduğu yerdeki anıt ziyaret edilerek dualar edildi. Dualardan sonra evinde ziyaret edilerek gönlü alınmış oldu.

Turan KARAÇAYIR / SOLİNGEN

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı