Almanya uyum politikasında sınıfta kaldı

Solingen kentinde Uyum Meclisi başkan İran kökenli Hassan Firouzkhah ile beraber belediye ve cami dernekleriyle görüşüp Müslümanlar için bir mezarlık konsepti oluşturmak istedi fakat bu konuda meclisten cevap alamadı.

Almanya uyum politikasında sınıfta kaldı

Sene 1994’te ilk defa seçimlere giren Yabancılar Meclisi adı altında çalışan kurum her ne kadar başlangıçta büyük ilgi görüdüyse de zamanla bu uygulamanın teselli etme taktiği olduğu anlaşıldı. Daha sonra ki yıllarda kurumun ismi Beldiye meclisinin isteğine bağlı olarak ya Uyum Meclisi (Integrationsrat) veya Uyum Çalışma Grubu (Integrationsausschuss) değiştirildi ve belediye meclisine seçilen siyasilerden de ilaveler yapıldı. Bu uygulama kontrol amaçlımı yoksa onurlandırma amaçlımı yapıldı  bunu anlamak güç. Belediye Meclislerinde taleblerin kulak ardı edilmesi veya geciktirilmesi daha kötüsü reddedilmesi bu hissi uyandırıyor.

Solingen kentinde Uyum Meclisi başkan İran kökenli Hassan Firouzkhah ile beraber belediye ve cami dernekleriyle görüşüp müslümanlar için bir mezarlık konsepti oluşturmak istedi fakat bu konuda meclisten cevap alamadı.

Yine aynı kentte aktif kültür çalışmalarıyla isim yapmış olan Havva Yılmaz ve çalışma ekibinin hazırladığı – daha önce haber olarak yazmıştık – sempozyuma da siyasiler ve yönetimden ilgi duyup davete icabet eden olmadı.

Bönen kasabasında Uyum Meclisi başkanı Şenay Oturak ta belediyenin taleplere kulak asmadığını belirtti. Maddi imkanlar bahane edilerek “Uluslararası Kahvaltı” projesinin iptal edildiğini sözlerine ekledi.

Buna benzer misalleri çoğaltmak mümkün..

Netice olarak Almanya bu sınavından kırık not aldı ve sınıfta kaldı.

Turan KARAÇAYIR / SOLİNGEN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor