Avrupalı Kayserililer umut oluyor

Avrupa Kayserililer Birliği (AKB), Köln’de düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, bu yıl gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında açıklama yaptı.

Avrupalı Kayserililer umut oluyor

Umudum Ol derneği ile ortak bir kampanya başlattıklarını belirten AKB Başkanı Habibe Korkmaz ve Genel Sekreter Mustafa Duman, bu yıl Kayseri’de yoksul bin 600 çocuğa destek olacaklarını açıkladılar. Kayseri’nin 16 ilçesinden yola çıkarak en az bin 600 çocuğa yardım etmek istediklerini, ancak bu sayının iki bin 500’e kadar çıkabileceğini ümit ettiklerini belirttiler.

Her ay düzenli olarak eğitimden spora, kültürden tanıtıma kadar bir etkinlik gerçekleştireceklerini vurgulayan Genel Sekreter Duman, 2018 yol haritası hakkında bilgi verdi.

AKB’ne yardım ve katkılarından dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Umudum Ol derneği başkanı Öznur Yücetaş, ihtiyaç sahibi yetim çocuklara yardım etmek gayesiyle yola çıktıklarını ve bugüne kadar Türkiye’de sekiz ilde yardım dağıttıklarını ifade etti.

Bu yıl “Kayseri’deyiz: Binlerce yavrumuz üşümesin... Bir çocuk da sen giydir” adı altında başlatılan yardım kampanyasının Ekim ayına kadar devam edeceğini ifade ederek çalışmaları hakkında kısaca şunları söyledi: “Derneğimiz 2014 yılında kuruldu. Sadece Türkiye’ye yönelik değil, Almanya’ya yönelik çalışmalarımız da var. Örneğin cezaevlerindeki, yaşlılar yurtlarındaki ve rehabilitasyon merkezlerindeki insanlarımızı ziyaret ederek dertleşiyor, isteklerini soruyoruz. Seminerler yoluyla uyuşturucu bağımlılığı konusunda gençleri ve aileleri aydınlatmaya çalışıyoruz. ‘Şefkatli Eller’ projemiz kapsamında Cuma günleri evsizlere çorba dağıtıyoruz.”

Toplantının sonunda Genel Sekreter Duman, katılımcılara teşekkür etti: “Öncelikle, 100 çocuğumuza bağışta bulunan, ilk sponsorumuz, iş adamı ve hemşehrimiz Atalay Çağıran’a şükranlarımızı sunuyoruz. Bizleri kırmayan, çok değerli hemşehrimiz, eski DİTİB-Kültür ve Eğitim Müdürü Işık Uğurlu abimize ve çok değerli hemşehrimiz, eski UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Toplantımıza ilgi gösteren tüm basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.”

AK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı