Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği, genel kurulunu gerçekleştirdi

Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği 5. Olağan Genel Kurul toplantısını Hückelhoven DİTİB Merkez Camii’nde gerçekleştirdi. Genel kurulda İrfan Saral yeniden başkanlığa seçildi.

Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği, genel kurulunu gerçekleştirdi

Köln bölgesi DİTİB derneklerinin başkan ve yöneticilerinin iştirak ettiği genel kurula DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek katıldı.

Genel Kurul Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı İrfan Saral‘ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Saral, görev aldıkları süre içerisinde gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler hakkında bilgi vererek, bu faaliyetlerin her aşamasında desteklerini hiç eksik etmeyen Köln bölgesi DİTİB dernek yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Birlikteliğin önemine vurgu yapan DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, “Dernekler, insanlar ve toplumlar arasında muhabbetin, dostluğun, kardeşliğin, hoşgörü ve toleransın gelişmesinde birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok önemli yere sahiptir. Bu manada dernekler ne kadar iyi hizmet üretir ise toplumlar ve insanlar arasındaki bağ da o kadar güçlenir. Derneklerimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkesi en kalbi duygularımla yad ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olan büyüklerimize hayırlı ve bereketli bir ömür diliyorum” dedi.

NRW DİTİB Eyalet Köln Bölge Birliği seçiminin hayırlı olması dileğinde bulunan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, „Yeni dönem, yeni enerji, yeni sinerji ve yeni strateji ile eyalet ve bölge birliklerimiz, kadın, gençlik ve veli kollarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bir önceki dönem Eyalet Birlikleri yöneticilerine teşekkür ediyor, yeni seçilecek yönetimi de tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

DİTİB‘in, hizmetleriyle toplumsal barışa katkı sağlayan ve camileri toplum hayatının önemli merkezlerinden biri haline getiren dini bir cemaat olduğuna işaret eden Aşıkoğlu şöyle devam etti: „DİTİB, tüm teşkilatıyla kamu yararına hizmet etmeyi temel prensip sayan bir kurumdur. Bağlı cemiyetler ve eyalet birlikleri ile faaliyetlerini yasalar ve tüzükler çerçevesinde şeffaf bir şekilde yürüten, güçlü, sivil ve ihtiyaçlar doğrultusunda kendini geliştiren, demokratik bir yapıya sahip dini bir teşkilattır. Camilerimizde verilen din eğitiminin yanında okullarda da din dersinin verilmesini önemsiyoruz. DİTİB, bağlı cemiyetleriyle içinde yaşadığı toplumun kültürel hassasiyetini önemser, sosyal barışa ve birlikte yaşama kültürüne her türlü katkıyı sağlayan bir organizasyondur. Bu madana sosyal barışa ve birlikte yaşama kültürüne katkımız ile çalışmalarımız devam edecektir. Eyalet bölge birliğimizin yeni yöneticileriyle çalışmalarımıza yeni bir ivme ile devam edeceğiz. Teşkilatımıza hayırlı olsun“

Olağan genel kurul toplantısı sonunda yapılan seçimlerde; NRW Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği yönetimi ve yeni yönetim kurulunda görev dağılımı da şu şekilde belirlendi: İrfan Saral (Başkan), Süleyman Börek (Başkan Yardımcısı), Nurten Afat (Başkan Yardımcısı), Adem Onur (Sekreter), Yönetim Kurulu Üyeleri; Murat Ateş, Mehmet İşim, Erhan Şahin, Mahir Örgüz, Anıl Miraç Arslan (Eyalet Bölge Gençlik Kolu) ve Ümran Akın Arslan (Eyalet Bölge Kadınlar Kolu)

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı