Camide „Kitabını al gel, oku“ kampanyası başlatıldı

Köln - Kalk DİTİB Eyüp Sultan Camii’nde kitap okumaya özendirmek maksadıyla bayan din görevlisi Nesibe Ercan öncülüğünde „Kitabını al gel, camide oku“ adı altında bir kampanya başlatıldı.

Camide „Kitabını al gel, oku“ kampanyası başlatıldı

Kitap okumanın önemini vurgulamak ve teşvik etmek amacıyla düzenlenen kampanya gençlerden yoğun ilgi gördü.
Kampanya hakkında bilgi veren bayan din görevlisi Nesibe Ercan, her ay genç kızlarla camide buluşarak kitap okuduklarını söyledi.  
İslam dininin öğrenmeye verdiği öneme binaen „Kitabını al gel, camide oku“ adı altında özel bir kampanya başlattıklarını belirten Ercan, „Genç kızlarımızla değişik etkinliklerle bir araya geliyoruz. Bu kampanyamızda isteyen  istediği kitabı Türkçe veya Almaca getirerek camide okuyabiliyor. Bu vesileyle okuma alışkanlığı da kazanmış oluyorlar. Kendi aralarında birbirlerine de kitap tavsiyesinde bulunabiliyorlar. Gençlerimiz, kitap, edebiyat ve şiir üzerine sohbet etme imkanı buluyor. Ayrıca ayda bir defa da olsa cep telefonlarının kenara bırakarak kitaplarla vakit geçiriyorlar. Kitap okuyan genç kızlarımıza da anlamlı sözlerle hazırladığımız kalemler hediye ediyoruz. Okuma kampanyamız her ay devam edecek. Kampanyamıza ilgi gösteren tüm gençlere teşekkür ediyorum" dedi.

Ercüment Aydın / Köln

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi