Umreciler kar rötarıyla döndüler

Avrupa'daki yılbaşı tatili vesilesiyle umreye giden vatandaşlar dönüşte kar engeline takıldı.

Umreciler kar rötarıyla döndüler
 

Yaklaşık 15 gün sorunsuz umre ibadetini yapan vatandaşlarımız dönüşte kar sürpriziyle karşılaştılar. 

Türk Hava Yollarının Avrupa uçuşlarını İstanbul bağlantılı yapması neticesinde, İstanbul'a yoğun kar yağışı sebebiyle hem Avrupaya dönüşlerde , hemde yurt içi uçuşlarda onbinlerce yolcuda aksamalara sebep oldu . Türk Hava Yollarının yayın organı AirPort un verilerine göre Sabiha Gökçen ve Atatürk havalimanından Pegasus Atlas, Onur ve THY  toplam 500 uçuşunu ilk günden (6 ocak) cuma günü iptal etti. Yine Airportun bildirdiğine göre sadece THY ertesi günkü İstanbuldan kalkacak 125 uçuşunu daha  iptal ettiğini bildirdi. 

 

IGMG Köln Bölgesi Umrecileri uçuşların iptal edilmesi sebebiyle otellerine geri dönerek iki gün daha Cidde'de zorunlu konaklamak zorunda kaldılar. Cumartesi 11.45 de dönüşü beklenen Köln Umrecilerinin bir bölümü Pazartesi günü yerel saatle 16 civarlarında döndüler. Kafilenin kalan kısmıda  uçuşda deyişiklik olmazsa bu gece 23,15 sularında Antalya üzerinden Köln'e gelmesi bekleniyor.Köln Kafilesi gurub görevlisi ismail Demirci çok verimli bir umre ibadeti yaptıklarını dönüş de İstanbuldaki kar yağışından dolayı iki gün otelde zorunlu kaldıklarını işe ve okula gidecek umrecilerin dönememesinin getirdiği kısa süreli bir tedirginlikten başka bir sıkıntılarının olmadığını ifade etti. IGMG Köln Bölge Başkanı Hasan Batır ve yürütme kurulu Köln'e dönen İlk gurup umreciyi havalimanında güllerle karşıladılar.

 

Sıkıntılı olağan üstü hava sartlarına ragmen IGMG Hac ve Umre organizasyonu yarım asırlık tecrübesiyle  tüm umrecilerini evlerine ulaştırdı. Öte yandan THY Medine Cidde ve İstanbul merkez yetkilileri kirizi iyi yöneterek Allahın misafirlerinin sevkiyatını başarıyla tamamladılar.


İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı