Çocuklara uygulamalı din eğitimi

Almanya'da Bavyera eyaletinde yer alan Burglengenfeld kentinde dini bilgiler kursuna katılan çocuklar, namaz kılmayı öğrenmek için kendi seccadelerini kendileri yaptı.

Çocuklara uygulamalı din eğitimi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Seyyid Bilal Camisi'nde "Seccademi Kendim Yapıyorum" temasıyla düzenlenen etkinlikte, çocuklar hem yarıştı hem de ibadet etmeyi öğrendi.

Etkinliğe öncülük eden caminin din görevlisi Talip Taşdemir ve eşi Kadriye Taşdemir, çocukların namaza olan heveslerini arttırıp camiye olan muhabbetlerini pekiştirmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirttiler.

Talip Taşdemir, anne ve çocukların birlikte katıldığı etkinlikte 44 seccade yapıldığını ifade ederek, "Böylece çocukların zihin dünyasında da unutulmaz bir hatıra oldu. Bu etkinlik sayesinde camiye gelen öğrenci sayısında da önemli bir artış oldu." dedi.

Eş zamanlı olarak namaz ağacı isimli bir etkinliğin de düzenlendiğini ifade eden Taşdemir, çocukların namaz kıldığı oranda ağacın meyve ve yapraklarını boyadıklarını, ay sonunda ağacı başarılı şekilde dolduran çocukları ödüllendireceklerini söyledi.

Etkinliğin sonunda 7 yaş altı, 7-12 yaş ve 12-15 yaş ve üzeri grup çocukların yaptıkları seccadeler arasında birinciler seçilip, kazananlar ödüllendirildi.

 

Ercüment Aydın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı