AÜ Batı Avrupa Programları sınav başvuruları başladı

Anadolu Üniversitesi, Batı Avrupa Programları Öğrenci Seçme Sınavı başvuruları başladı. Başvurular 15 Mayıs tarihinde sona erecek.

AÜ Batı Avrupa Programları sınav başvuruları başladı

Avrupa'daki öğrencilerine evinden, işinden ve yaşadığı şehirden ayrılmadan Türkçe yükseköğretim hizmeti sunan Anadolu Üniversitesi, Batı Avrupa Programları Öğrenci Seçme Sınavını; Almanya, Belçika, Hollanda, Fransa, İsviçre, Avusturya ve İngiltere'deki 12 sınav merkezinde gerçekleştirecektir.

Avrupa’da yerleşik lise ve dengi okul mezunu, Türkçe bilen herkesin katılabileceği öğrenci seçme sınavı sonucunda başarılı olanlar, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi fakültelerine kayıt hakkı kazanacaktır. Batı Avrupa Açık Yükseköğretim Programlarına Giriş Sınavı başvuruları 15 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. Detaylı açıklamalar ve çevirimiçi başvuru bağlantısı  www.anadolu-uni.de web sayfasında  yer almaktadır.

Batı Avrupa’da 21 Değişik Yükseköğretim Programı Sunuluyor.

Orta-Kuzey ve Batı Avrupa’da yerleşik Türkçe bilenlere yükseköğretim öğrencisi olma fırsatı sağlayan ve otuz yılı aşkın bir süredir başarıyla sürdürülen bu faaliyet önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir. Batı Avrupa Programlarında işletme, iktisat, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, Türk dili ve edebiyatı, sosyoloji, halkla ilişkiler ve reklamcılık, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi, felsefe ve ilahiyat programları gibi 21 değişik alanda iki ve dört yıllık programlar bulunmaktadır.

 

- Başvurular Çevirimiçi –Online- Yapılacak 


Başvurular www.anadolu-uni.de  adresli web sitesi üzerinden çevirimiçi olarak yapılmaktadır. Seçme sınavına katılmak üzere başvuru işlemini tamamlayan adaylar başvuru çıktısı ve sınava katılım gideri ödeme belgesini Köln’de bulunan Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa İrtibat Bürosuna göndermeleri halinde sınava yerleştirilmektedir. 

Seçme sınavına katılacak adayların çevirimiçi başvuru sırasında sistemden çıktısını alacakları belgelerin dışında başka herhangi bir belge hazırlamalarına gerek bulunmamaktadır. 15 Mayıs 2018 günü mesai saati sonuna kadar başvuran öğrenci adayları, 23 Haziran 2018 Cumartesi günü 7 Avrupa ülkesindeki 12 değişik sınav merkezinde yapılacak seçme sınavına katılacaklardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor