Dini eğitimde Köln'de örnek cami

DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi, başarılı dini eğitim hizmetleriyle kendinden söz ettirmeye devam ediyor. DİTİB-Köln Birinci Bölge Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın birincisi, DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi öğrencilerinden Selim Can Öztürk oldu. Selim Can Öztürk, geçen hafta düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda da ikinci olmuştu.

Dini eğitimde Köln'de örnek cami

DİTİB-Kalk Eyüp Sultan Camisi'nde düzenlenen yarışmaya DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi adına hutbe dalında katılan Muhammet Emir Şentürk de başarılı bir performans ortaya koydu.

 

KIZ ÖĞRENCİLER BİLGİ YARIŞMASINDA 4'ÜNCÜ OLDU

DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim, Ezan ve Hutbe Okuma Yarışmaları‘nda kazandığı başarılara bir yenisi daha eklendi. DİTİB-Chorweiler Camisi'nde düzenlenen DİTİB-Köln Birinci Bölge Bilgi Yarışması'na DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi’ni temsilen katılan Tuana Dinç, Melek Kutoğlu ve Selin Özdemir, 40 sorudan 35'ini doğru bilerek 4'üncü olmayı başardı. Bu başarının altında DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi’nin ilk bayan Din Görevlisi Münevver Dertli’nin imzası olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

BAŞARI İÇİN SADECE MEKAN DEĞİL, ASIL GAYRET ÇOK ÖNEMLİ

DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi Din Görevlisi Osman Dertli, Selim Can Öztürk’ün ve Bilgi Yarışması’na katılan öğrencilerin başarılarından dolayı çok memnun olduklarını belirterek şunları söyledi: “DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi, mekan olarak belki de Almanya’nın en küçük camisi, fakat biz mevcut şartlarda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Başarı için sadece mekanın değil, asıl gayretin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Yarışmalarda emeklerimizin boşa gitmediğini görünce, öğrencilerimizin başarılarına tanıklık edince, çok daha mutlu oluyoruz. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başta velilerimiz olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.“

ALLAH EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN RAZI OLSUN

Evlatları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını dile getiren DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi Başkanı ve Selim Can Öztürk’ün dedesi Nuh Öztürk, „başta beş yıl boyunca onu yetiştiren ve yönlendiren Satı Açıkgöz Hocamız olmak üzere, son 1,5 yıldır üstün gayretleriyle katkıda bulunan Osman Dertli Hocamıza, ayrıca kız öğrencilerimizi eğiten bayan Din Görevlimiz Münevver Dertli‘ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah, emeği geçen herkesten razı olsun“ dedi.

Ezan ve Hutbe Okuma Yarışması'na Eski Milli Eğitim Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Eskişehir Milletvekili Prof. Nabi Avcı ve Başbakanlık Başdanışmanı Fatih Dut da katıltı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köln DİTİB Merkez Camii’nde ikinci aşı kampanyası
Köln DİTİB Merkez Camii’nde ikinci aşı kampanyası
Şenol İşçi son yolculuğuna uğurlandı
Şenol İşçi son yolculuğuna uğurlandı