AK Parti'ye Avrupalı aday

Almanya'nın Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan avukat Fatih Toprak, 24 Haziran 2018'de yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde, AK Parti Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

AK Parti'ye Avrupalı aday

Toprak, nüfusuna kayıtlı olduğu Adıyaman'dan milletvekilliği aday adayı olabilmek için, 2016 yılından beri yürütmüş olduğu AK Parti Brüksel Temsilciği Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Av. Toprak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Türkiye tarihine mührünü vurmaya devam eden, zor durumda olan İslam coğrafyasının umudu olan Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilatlarının her kademesi ayrı önemlidir. mahalle sorumlusundan milletvekilliğine kadar hepsinin önemi ve değeri bizim için aynı seviyededir. Bu güne kadar il, ilçe, yurtdışı teşkilatları ve genel merkezimizde görevlerim oldu. Bugün TBMM Adıyaman 27. Dönem Adaylığı için başvuruda bulunmamdan ötürü 2016'dan bu yana yürüttüğüm AK Parti Brüksel Temsilciği Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. Bugün de, yarın da, nerede olursak olalım recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmak bizim için vatan borcudur. Gençliğimi Erdoğan'ın davasına denk getiren rabbime şükürler olsun."

Av. Fatih Toprak kimdir?

Adıyaman Nüfusuna kayıtlı. Hamburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.
Almanya’da yaşayan Türk gençleri ile ilgili akademik çalışmalarda bulundu.2010’da AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığında aktif siyasete başladı. 
Çankaya Ana Kademe ve Gençlik Kolları, Ankara İl Gençlik Kolları, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliği görevlerinde bulundu. 
Yurtdışında ‪7 Haziran‬ ve ‪1 Kasım‬ Seçimlerinde Köln’de kurulan Seçim Koordinasyon Merkezinde Hukuk ve Eğitim sorumluluğunu üstlendi. 
Avrupa’nın birçok noktasında seçim çalışmaları yürüttü,yurtdışındaki vatandaşlara seçim süresince hukuki destek sağladı.
2016 Eylül ayında AK Parti Brüksel Temsilciliği Bşk.Yrd. olarak atandı.
Ana dil seviyesinde almanca, çok iyi derecede ingilizce bilmektedir. 
Toprak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı