DİTİB Köln Veysel Karani Camisi'ne yoğun ilgi

DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi, onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı öncesi başarılı bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Geleneksel kahvaltının ardından öğrenciler, Ramazan ayı ile ilgili hazırladıkları programı sundular.

DİTİB Köln Veysel Karani Camisi'ne yoğun ilgi

“Değerli velilerimiz, sevgili çocuklar” diyerek sözlerine başlayan DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi Başkanı Nuh Öztürk, kısa bir selamlama konuşması yaptı: “Hepinizden Allah razı olsun; sizlerin sayesinde burada tanışma fırsatı buluyoruz. Mekanımız küçük, fakat camimize gelen çocuklarımızın sayısı sürekli artıyor. Bu konuda emekleri olan Osman Dertli Hocamız‘dan da, bayan Din Görevlimiz Münevver Dertli’den de Allah razı olsun. Onların emekleri sonucu camimize ilgi artıyor; camimizde bu tür güzel etkinlikler düzenliyebiliyor ve birbirimizi daha yakından tanıma imkanı buluyoruz. Her zaman olduğu gibi, bugünkü etkinliğimizin düzenlenmesinde büyük katkıları bulunan bayan kardeşlerimize de çok teşekkür ediyorum.”

 

Özellikle son aylarda camiye yoğun ilgi olduğunu vurgulayan DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi Din Görevlisi Osman Dertli, bir yıl içinde yaptıkları çalışmaları kısaca değerlendirerek şunları söyledi: “Elimizden geldiğince imkanlarımız dahilinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Camimiz adına katıldığımız etkinlikler hakkında kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum. İki kategoride katıldığımız yarışmada öğrencilerimiz camimizi temsil ettiler. Dini Bilgiler ve Güzel Kur’an-ı Kerim, Ezan ve Hutbe Okuma Yarışması. Bu sene, Dini Bilgiler Yarışması‘nda iyi bir başarı elde ettik. 40 soruda 35 soruyu bilen öğrencilerimiz (Tuana Dinç, Melek Kutoğlu ve Selin Özdemir) dördüncü oldular. Köln 1. Bölge Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda Selim Can Öztürk birinci oldu. Hutbe Okuma Yarışması’nda da Muhammet Emir Şentürk, çok başarılıydı. Son iki yıl içinde büyük bir atılım gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim. Son aylarda şunu farkettim; camimizin faaliyetlerini sosyal medyada gören veya siz değerli velilerimizden duyan insanlarımız, camimize büyük ilgi gösteriyorlar. Bu sabah yine iki yeni öğrencimiz daha kurslara kayıt yaptırdı. Bu, camimizin faaliyetlerinin ve tanıtımının ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Bütün bu gelişmeler bizde, daha fazla gayret etmemiz gerektiği şuurunu oluşturuyor. Her şeyin daha iyisini yapmak istiyoruz. Ramazan ayında derslerimize aynı şekilde devam edeceğiz. Bu konuda, siz değerli velilerimize de büyük görevler düşüyor. Sizlerin desteği bizlere güç ve kuvvet veriyor. Her zaman desteğini esirgemeyen, her zaman yanımızda olan başkanımız Nuh Öztürk ve cemaatimiz olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.”

 

DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi Veliler Birliği Başkanı Şahmuran Yıldırım da yaptığı konuşmada, velilerin, çocukların eğitimi konusunda yardımcı olmaları gerektiğini vurguladı.

Meryem Aslan’nın sunuculuk yaptığı programda mübarek Ramazan ayı ile ilgili ayet, hadis, dua ve şiir okuyan, sunum yapan, ezan ve Yasin Suresi‘ni okuyan öğrenciler, velilerinden ve cemaatten tam not aldılar.

 

Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan öğrencilere (E. Elif Ertekin, Dilruba Kesecek ve İbrahim Ensar Öztürk) DİTİB-Köln Veysel Karani Camisi Başkanı Nuh Öztürk ve Veliler Birliği Başkanı Şahmuran Yıldırım tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Etkinliğe katkıda bulunan öğrenciler: Elif Dertli, Tuana Dinç, Melek Kutoğlu, Nursebil Sarp, Meryem Aslan, Akasya Türkmen, Elif İlerisoy, Ceylin Yıldırım, Melike Nalbant, Niyazi Yıldırım, Mustafa Aslan, Muhammet Emir Şentürk, Cemil Dinç, Kerim Dinç, Efe Ertekin, Celal Yıldırım ve Eymen Yıldırım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı