IGMG Avrupa Kuran-ı Kerim yarışması finalistleri belirleniyor

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) "Avrupa 2018 Tilavet Yarışması" için bölgeler birincilerini belirlemeye başladı.

IGMG Avrupa Kuran-ı Kerim yarışması finalistleri belirleniyor

2017-2018 öğretim yılı boyunca eğitim merkezleri ve hafta sonu camilere devam eden talebeler yarışmalara katılıyorlar. Şubelerde belirlenen en iyi talebe bölge çapında yapılan elemelerle bölgenin birincisini belirliyor. Bölgeler arası elemelerde en son finale kalan en iyi 4 çocuğun katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmadada Avrupanın en iyi Kuran okuyan çocuğu belirleniyor. Kuran yarışmalarında Milli Görüşün 30 bölgesinin tamamının katıldığı elemelerde hem Kuran sevgisi aşılanırken hemde geleceğin karilerine zemin hazırlanıyor.


Köln bölge birincisinin belirlendiği bu günkü yarışma Stolberg milli görüş camiinde yapıldı. Yapılan yarışmada Kücüklerde 8 şube Büyüklerde 9 şube  yarışmalara katıldı. 3 Jüri deyerlendirme kurulunu  Düren Camii Imami hatibi Mehmet Kala, Troisdorf camii Imam hatibi Kasım Macit, ve Belçika Devlet Okulu  Din dersleri ögretmeni Ilahiyatci Salih Sak oluşturdu.


IGMG Köln bölge başkanı Selahaddin Demirci ödül töreninde yaptığı konuşmada "Amacımız bu yavrularımızın bilgilerini ölçmekten ziyade Rabbimizin bereketine hasıl olmaktır ve onları teşvik edip kaynaştırmaktır .Bugün burda hiç kimse kaybetmeyecektir. Herkes kazanacaktır. Çünku güzel kitabımız kuranı okuyan insan kaybetmez. Bilakis, hem dünyasını hemde ahirette kazanır diyorum ve tüm talebelerimize başarılar diliyorum, onları eğiten hocalarımızıda tebrik ediyorum." Dedi. Demirci 2018 Kuran-ı Kerim Köln bölge birincisini yetiştiren Bölge eğitim merkezi öğretmeni Yasin Demiri, hem de küçükler birincisi Bon şubesini tebrik etti.

Bölge irşad başkan yardımcısı Ümit Akcay "Kuranı öğrenmek ve okumak her müslümanın en hayırlı meşguliyeti olmalıdır. Bunun için her müslüman hangi yaşta olursa olsun, Kuranı kerimi öğrenmek için gayret göstermeli. Bizlerin kuranı kerimi okumasını öğrenmek kadar başka merakımız olmamalı. Cenabi Hak en yakın zamanda bilmiyenlere Kuranı öğrenmeyi nasip etsin diye dua ediyoruz." dedi.

Büyüklerde:
1-) Yakup Uysal -Köln Bölge Egitim Merkezi
2-) Necmettin Zahid Manavbaşi-Köln Fatih Şubesi
3-) Abdussamed Gülmez -Aachen Şubesi

Küçüklerde:
1-) Hamza Bektaş-Bonn Şubesi*
2-) Musab Özgen-stolberg Şubesi
3-) Muhammed Köksal-siegen Şubesi

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli