DİTİB Merkez Camii’nde Berat Kandili coşkusu

Köln - Mübarek üç ayların son kandili, Ramazan ayının habercisi Berat Kandili'nde Almanya’da Müslümanlar camilere akın etti.

DİTİB Merkez Camii’nde Berat Kandili coşkusu

Af ve tövbe kapılarının sonuna kadar açıldığı gece olarak bilinen Berat Kandili için Müslümanlar camileri doldurarak hep birlikte ellerine semaya açtı, dua edip namazlarını eda ettiler.

Müslümanların yoğun ilgi gösterdiği kutsal gecede, Berat Kandilinin manası, hikmeti ve evrensel mesajları üzerinde düşünülmesinin gerektiğini belirten Merkez Camii Din Görevlisi Emre Şimşek; “bu mübarek geceler, ruhumuzu manevi fırsatlar üzerinden besleme ve kulun Allah ile buluşması ve selamlaşmasına bir vesilesidir” dedi. Dilek şöyle devam etti: „Bu geceler bizleri, Kur’an ve sünnet ölçüleri ışığında geçmişimizle yüzleşmeye, bugünümüzü değerlendirmeye, yarınımızı inşa etmeye davet etmektedir. Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize, yaratılıştan kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür.“

Köln DİTİB Merkez Camii Cami din görevlileri Emre Şimşek ve Seyfettin Erkan okudukları Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şeriflerin ardından eller semaya açılarak, hep birlikte dua edildi.

Programın bitiminde DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özkan ve Merkez Camii din görevlileri cemaatle tebrikleşti. Cami çıkışında cemaate lokum ikram edildi.

 

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli