Şampiyon boksör Fırat Arslan'a büyük ilgi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Gummersbach ve Umgebung şubesi özel bir misafiri konuk etti.

Şampiyon boksör Fırat Arslan'a büyük ilgi

Türk Dünya Boks Şampiyonu (WBA) olan ve şu an Avrupa Boks Şampiyonluk ünvanını (WBO) elinde bulunduran boksör Fırat Arslan, UETD Gummersbach ve Umgebung derneğinin davetlisi olarak kendisiyle gerçekleştirilen söyleşi programına katıldı. Bergneustadt belediye salonu Krawinkelsaal'de gerçekleşen programın protokol konukları arasında Bergneustadt Belediye Başkanı Wilfried Holberg, Köln Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Nağı Tayru, Alman Engelliler Spor Derneği Başkanı Friedhelm Julius Beucher ve Bergneustadt Belediyesinin encümenlerinden Wolfgang Lenz (FDP), Erdoğan Çaylak (CDU), Doris Klaka (SPD) ve Yaşar Eroğlu (SPD) hazır bulundu.

Ayrıca yakın çevrede dövüş sporları ve spor salonları işleten Alman ve diğer işletme sahipleri ve sporcularıda programa ilgi gösterdi.

Almanca gerçeklesen program esnasında Fırat Arslan’ın özel ve spor hayatı tanıdık sosyal medya blogcularından Esma Akkuş moderatörlüğünde ilginç sorularla detaylıca ele alındı. 47 yaşında olmasına rağmen gençlere taş çıkartan üstün performansının sırlarını ayrıntılarıyla açıklayan Arslan, çalışkan olan insanların içerisinde yaşadıkları hiçbir toplum tarafından yok sayılamayacaklarını ve çalışkanlığın sonucu olan başarının her dâim ve heryerde ödüllendirildiğini söyledi. Özellikle Allah’a olan inancının kendisini bugünlere getirdiğini ve gücünü inancından aldığını net bir şekilde ortaya koydu.

Türk-Alman ilişkilerindeki mevcut duruma da değinerek, Türklerin Almanya’da vazgeçilemez bir değer olduğunun altını çizen sporcu, anne ve babalarımızın Almanya’nın tekrar inşasında büyük emeklerinin olduğunu ve her iki milletinde birbirine daha fazla yaklaşıp karşılıklı saygı ve sevginin arttırılması gerektiğini ifade etti. Fırat Arslan ayrıca Türklerin bir taraf seçme mecburiyetine bırakılmalarına kesinlikle karşı olduğunu belirtti ve bu düşüncesinide küçük çocuklara şakaylada sorulan klasik "annenimi daha çok seviyorsun yoksa babanımı?" sorusundaki durum ile örneklendirdi.

Programda sempatik tavırları ile katılımcıların gönlünde taht kuran boksör, program sonrasında tüm misafirlerle tek tek fotograf çektirip imza dağıttı. Özellikle katılım gösteren protokol misafirleri ve Alman katılımcılar tarafındanda çok güzel geri dönüşler aldıklarını belirten dernek başkanı Ahmet Durgut, mevcut olan siyasi sıkıntıların kendilerini yıldıramayacağını, bu gibi programlarla lobi faaliyetlerini sürdüreceklerini ve örnek teşkil eden başarılı şahsiyetleri yerel halk ile daha fazla buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya'da çocuğum ilkokuldan sonra hangi okula gitmeli?
Almanya'da çocuğum ilkokuldan sonra hangi okula gitmeli?
Koronavirüs salgını nedeniyle genel kurul elektronik ortamda yapıldı
Koronavirüs salgını nedeniyle genel kurul elektronik ortamda yapıldı