"Trabzon Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu şehirdir"

Avrupa Trabzon Dernekleri Federasyonu (ATDF), Almanya'nın Köln kentinde iftar programı düzenledi.

Ruder und Tenisklub Germania'da düzenlenen iftara Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Müminhan Bilgin, AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Zafer Sırakaya, sivil toplumu örgütü temsilcileri, siyaset, spor ve basın dünyasından temsilciler katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Salih Altınışık, Trabzon şehrinin tarihçesi ve kültürü hakkında bilgiler verdi.

 

Altınışık, “Trabzonlu olmak tüm ön yargılara aldırış etmemektir. Sözün özü zor ama güzelidir Trabzonlu olmak. 4 bin yıllık tarihi geçmişiyle Roma ve Bizans dönemini yaşayan Fatih Sultan Mehmedin fethettiği, Yavuz Sultan Selimin valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu, Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün üç kez ziyaret ettiği şehirdir. Trabzon ihracatta ülke ekonomisine bir milyar 200 milyon dolar katkıda bulunmuştur. Trabzon insan kaynakları açısındanda şehir dışındada zengin potansiyele sahiptir.” dedi.

Altınışık yurt dışındaki hemşehrilerini Trabzon'a yatırım yapmaya davet etti ve Trabzonsporun yardım kampanyasına destek olmalarını istedi.

 

- 1967 Euro ile kampanya başlatıldı


Salih Altınışık, Trabzonsporun kuruluş yılı olan 1967 Euro'luk bağışla kampanyayı başlattıklarını ifade etti. Altınışık, Avrupadaki sivil toplum kuruluşlarına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, 24 haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine katılım çağrısında bulundu.

 

- Avrupa'da büyük gücümüz var"


Trabzonspor Başkan yardımcısı Müminhan Bilgin, konuşmasında Trabzonsporun mali yapısı ve son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Bilgin, şunları kaydetti:

“Avrupa'da çok büyük bir gücümüz var. Bu gücü harekete geçirebilmek için sizlerin çok büyük desteğinize ihtiyacımız var. Ne  yapmak istiyoruz? Trabzonun mali tablosunu uzun vadeli düzeltmek için gayret ederken, kendi öz değerlerine uygun şekilde yeniden yapılanmasını hayata geçirmesini umuyoruz. Hocamız Ünal Karaman ile anlaştık. Trabzonspor her zaman yarışın içinde olacaktır. 2000 yılında başkanlar Özkan Sümer, Ahmet Ağaoğlu ile elimizde torba para topladık. Bu günde her şeyimizi vererek Trabzonsporu bu tablodan çıkaracağız."

Bilgin, tutulan oruçların kabul olmasını dileyerek, “Bayram sabahına günahlardan arınmış olarak çıkmanızı temenni ediyorum “dedi.

 

- Seçime katılın çağrısı

İftar davetinin onur konuklarından 24. Dönem AK Parti İstanbul 3. Bölge 9. sıra milletvekili adayı olan Zafer Sırakaya’ya davetliler 'hayırlı olsun' dileklerinde bulundu.

Sırakaya vatandaşların mutlaka sandığa gitmesini ve çok önemli bir seçim sürecinden geçildiğini belirterek vatandaşlara demokratik haklarını kullanma çağrısında bulundu.

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köln DİTİB Merkez Camii’nde ikinci aşı kampanyası
Köln DİTİB Merkez Camii’nde ikinci aşı kampanyası
Şenol İşçi son yolculuğuna uğurlandı
Şenol İşçi son yolculuğuna uğurlandı