Birincilik kupasını kaldırdılar

Almanya güreş kulüplerini çoğunluğu Türk olmak üzere Müslüman ülkelerden gelen yabancılar sırtlıyor.

Birincilik kupasını kaldırdılar

8-9 Haziran 2018 günü Almanyanın Schweiler kentinde yapılan kulüpler arası (Schule Deutsche Meister) Almanya şampiyonasında Ayhan Aytemiz, Samed Dülger, Yaşar Yavuz, isimli Türk kökenli antrenörlerin çalıştırdığı "A.C. Mülheim" güreş kulübü 10 sporcusuyla katıldığı müsabakalardan miniklerde bir Almanya şampiyonluğu, yıldızlarda ise Almanya üçüncülüğünü kazandı.
Tamamı Müslüman sporculardan oluşan Mülheim kulübü güreşcileri maçlarının tamamını alarak takımlarının  1. olmasında diğer arkadaşları gibi katkıda bulundular.  1839 yılında kurulan kulüp kuruluşundan bu yana  ilk ciddi şampiyonluğunu kazandı. 

Miniklerde Almanya birincisi olan takım dokuzu Çeçen, biri Türk kökenli sporculardan kurulmuş. 
Takımının tek Erzurum kökenli Türk güreşcisi Berat Deniz  serbest stilde 33 kiloda yaptığı 10 güreşin onunuda kazanarak takımının takım halinde birinci gelmesinde önemli bir  görev üstlendi. Türk güreşci Berat Deniz’in  babasıda Türk milli takımı formasını giymiş başarılı bir güreşci. 

- Kulübün tamamı Müslüman 

3 gün süren turnovada Türk Azeri, İran ve Rus kökenli müslüman sporculardan oluşan  yıldız takımı ise Almanya üçüncüsü oldular.

Güreş kulübünde güreş yapan sporcuların ve antrönörlerin çeşitli müsabakalarda hem Almanya hemde uluslar arası yarışmalarda ve hemde olimpiyatlarda birinci ikinci ve üçüncülük ödülleri  bulunuyor. Öte yandan Mülheim güreş kulübünün  tamamı müslüman  güreşcilerden oluşuyor.

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
Egetürk çalışanları için Almanca dil kursu başlattı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı