YTB Başkanı EREN: ’’SEÇİM SANDIKLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYOR’’

YTB Başkanı Abdullah Eren: - "Vatandaşlarımız, Ramazan Bayramı’nın yanında kendileri için eksiksiz organize edilmiş seçim sandıklarına da uğrayarak adeta ikinci bir 'demokrasi bayramı' yaşayabilirler. Bir önceki seçimlerde yüzde 48 olan katılımın, vatandaşlık görevlerini yerine getirecekleri bu seçimlerde yüzde 50'yi geçmesini ümit ediyoruz"dedi.

YTB Başkanı EREN: ’’SEÇİM SANDIKLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYOR’’

YTB Başkanı Abdullah Eren, Almanya’ya çalışma ziyaretinde bulundu.

YTB Başkanı Abdullah Eren: - "Vatandaşlarımız, Ramazan Bayramı’nın yanında  kendileri için eksiksiz organize edilmiş seçim sandıklarına da uğrayarak adeta ikinci bir 'demokrasi bayramı' yaşayabilirler. Bir önceki seçimlerde yüzde 48 olan katılımın, vatandaşlık görevlerini yerine getirecekleri bu seçimlerde yüzde 50'yi geçmesini ümit ediyoruz"dedi.

 

Ramazan Bayramı’nda da yurt dışı temsilciliklerdeki sandıkların açık olacağını hatırlatan Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren, seçim çalışmalarını yerinde takip etmek üzere iki günlük ziyaret için Daire Başkanı Şuayip Turhan, Uzman Yardımcısı Ömer Erçin ve uzman Fatih Emlikli den oluşan ekibiyle Almanya'ya geldiklerini belirtirken, T. C. Essen ve Düsseldorf başkonsolosluklarını ziyaretlerinin ardından Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes'ten çalışmalar hakkında bilgi alan Eren, TRT ve AA başta Türkçe medyaya açıklamalarda bulundu.

 

‘’Yurt dışında yapılan beşinci seçim olduğu için temsilciliklerimizde bu konuda ciddi bir bilgi birikimi oluştuğunu sevinerek görüyoruz’’ diyen YTB Başkanı Eren, her yerde sandıklarda hummalı bir çalışma olması güzel ve katılımın artması noktasında da ümit verici. Yurt dışındaki seçimlerin koordinasyonunda 2012 yılından beri YTB'nin çok ciddi katkıları var. geçen seçimlerde Almanya'da yüzde 46,2, yurt dışı genelinde ise yüzde 47,9 olan seçimlere katılım oranının artmasını ümit ediyoruz’’dedi.

 

 

"Güçlü diaspora, güçlü Türkiye"

YTB ekibi olarak çalışmalarını "Güçlü diaspora, güçlü Türkiye" sloganı ile sürdürdüklerini ifade eden Eren, gelecekle ilgili yapılacaklar hakkında da şöyle konuştu: "Önümüzdeki dönemde, TBMM'de yurt dışı vatandaşlarımızla ilgili bir komisyon kurulacak. Buna ilaveten başkonsolosluklarımızın olduğu yerlerde yurt dışı vatandaşlarımız için koordineli  çalışacak komisyonlar oluşturulacak. Bu yeni organize sistemiyle vatandaşlarımızın sorunları daha fazla merkeze taşınacak ve dolayısıyla ortak çözüm yollarının oluşturulması daha da kolaylaştıtrılacak’’

 

 

YTB Başkanı Eren, gelecek dönemde de yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye'den  talepleriyle ilgili, yaşadıkları yeni vatanları ülkelerde kimliklerini koruma, dillerini koruma, din bağlarını devam ettirme konularında yapılabileceklerin şimdiye kadar olduğu gibi kurum olarak kararlı takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Türkçe eğitimi başta kültürel hareketlilik programları kapsamında buradaki Türk gençlerini ana vatanlarına götürmeye devam ederek, Türkiye ile bağlarını güçlendirdiklerinin altını çizen Başkan Eren, gelecekte bu tür çalışmaların daha yoğun bir şekilde sürdürüleceğini söyledi.

 

"Türkiye için oy ver"

 

Yurt dışında yaşayan vatandaşların bulundukları ülkelerde oy kullanmalarını teşvik etmek için "Türkiye için oy ver" sloganıyla çalışma yürüttüklerini anlatan Eren, "Yurt dışı seçmenlerin daha ayrıntılı bilgi alabilmeleri için 'secim.ytb.gov.tr' adresinde internet sitesi açtık. Hepsini gördüğünüz çeşitli  reklam kampanyaları düzenledik. Hedefimizi; bir önceki seçimde yüzde 48 olan seçime katılım oranını bu seçimde yüzde 50'nin üzerine çıkarmaktır." dedi.

 

 Başkan Eren, Genç Ailesi’ni de ziyaret etti

 

YTB Başkanı Abdullah Eren, Almanya’ya yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Solingen şehrinde 1993'te ırkçı bir saldırıda evleri kundaklanan Genç ailesini de ziyaret etti. Eren ve beraberindeki heyet, saldırıda 5 aile bireyini yitiren Mevlüde Genç ve diğer aile fertleriyle yaptığı sohbette; Türk toplumu arasındaki birlik ve beraberliğin sürekli kılınması vurgusunun öne çıkması dikkat çekti. Başkan Eren’in "Mevlüde anne ve eşi Durmuş amcanın hayır dualarını alarak göreve başlamak istedim" cümlesi, sohbet ziyaretine katılanları duygulandırdı.(mc)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli