Brühl Camisi'nin inşaatı hızla yükseliyor

Brühl Camisi'nin inşaatına katkı sağlamak üzere dünlenen kermese yoğun ilgi oldu

Brühl Camisi'nin inşaatı hızla yükseliyor

Almanya'nın Köln kenti yakınlarındaki Brühl kasabasında inşaatı devam eden İslam Toplumu Milli Görüş'e (IGMG) bağlı Brühl Camisi yararına düzenlenen kermese büyük ilgi oldu. 2016 yılında yapımına başlanan caminin kermesine Köln ve Brühl'ün yanı sıra çevre şehirlerden de yoğun katılım oldu.

Cami Derneği Başkanı Osman Düzgün,  kermese gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Kermes çalışmamız içerisinde yolunu kaybeden Bosna Hersekli bir kardeşimiz cami inşaatımızı görünce çıkartıp 500 Avro yardımda bulunması hepimizi  motive etti. Şu ana kadar tamamı yapılan yardımlarla kaba inşaatını bitirdiğimiz cami ve külliyemizi inşallah banka kredisi kullanmadan bitirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Düzgün, "Bu güne kadar hiç bir mescit cami yarım kalmadı burasıda inşallah kalmayacak. Bir iş adamımız  komple minarenin masrafını üstlendi. Özellikle pencerelerin bedeli ile ilgili bizleri sevindirecek bir gelişmeyi umutla bekliyoruz. Geçtiğimiz hafta kaba inşaatımız tamamlandı. Önümüzdeki günlerde ince tabir edilen inşaat çalışmalarımız devam ettirip, kendimize koyduğumuz 2019 ramazan bayramına 7 kubbeli Brühl camimizi yetiştireceğimizi umut ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İki gün süren kermeste vatandaşların yanı sıra, Brühl Belediye Başkanı Dieter Freitag, Türkiye'nin Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes, IGMG Genel Merkez yöneticileri ve bölge başkanları da hazır bulundu.

İskender GÜNGÖR / BRÜHL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı