Merkel'e onaokulu öğrencilerinden doğum günü sürprizi

Köln`de sosyal yardım hizmeti veren Caritas Merkezini ziyaret eden Başbakan Merkel, burada hiçte beklemediği bir hediye ile karşılaştı.

Merkel'e onaokulu öğrencilerinden doğum günü sürprizi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kendinin 65. Yaş gününde 19 yaşında down sendromlu Natalie Dedreux'u ziyaret etmek için Köln'e uğradı. Sosyal yardım hizmeti veren Caritas Merkezine gelen Başbakan Merkel, burada hiçte beklemediği bir hediye ile karşılaştı. Başbakan Merkel, kendisini ziyarete geldiği Natalie Dedreux tarafından aracının kapısında karşılanırken, anaokulunun öğrencileri Merkel'in 65'inci doğum yıldönümünü hep bir ağızdan doğum günü şarkısı söyleyerek kutladı.

 

Başbakan Merkel bu sürprizden sonra anaokulunu ziyaret ederek, çocukların etkinlikleri hakkında incelemede bulunurken, kuruluş yöneticileriyle bir araya gelip bilgi alış verişinde bulundu. Ziyaret sonrası basına açıklamalarda bulunan Başbakan Merkel, özellikle engellilerin topluma kazandırılması için eğitimin önemine dikkat çekti. Toplumda, eğitimle birçok engelin aşılabildiğini vurgulayan Başbakan Merkel, daha sonra kadına yönelik şiddete karşı danışmanlık hizmeti veren telefon hizmetinin tanıtımına katılarak yetkililerden bilgi aldı.

 

Natalie’nin Dedreux’un Merkel ile tanışması

 

Down sendromlulara yönelik yayın yapan bir dergide editör olan Natalie Dedreux, Eylül 2017'de bir programda Başbakan’a , Almanya'da down sendromu teşhisi konulan her on bebekten dokuzunun doğmadan aldırıldığını hatırlatarak, "geç kürtaj" adı verilen bu yöntem hakkında kendisinin ne düşündüğü sorusunu yöneltmişti. Merkel ise çok etkilendiği genç gazetecinin sorusunu, ’’Bu kanunu yürülüğe sokarken çok zorlandık. Fakat bu özellikle annenin özgür kararı. Anlaşılıyor ki, bu konu tekrar gözden geçirilmeye muhtaç’’ şeklinde cevaplamıştı. (mc)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köln DİTİB Merkez Camii’nde ikinci aşı kampanyası
Köln DİTİB Merkez Camii’nde ikinci aşı kampanyası
Şenol İşçi son yolculuğuna uğurlandı
Şenol İşçi son yolculuğuna uğurlandı