Bekiroğlu, “Biz, insanlığa umut, iyilik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz.“

Düsseldorf - Bir dizi konferanslara katılmak üzere Almanya’ya bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Düsseldorf DİTİB Merkez Camii’nde cemaatle bir araya geldi.

Bekiroğlu, “Biz, insanlığa umut, iyilik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz.“


DİTİB Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar ve Genel Başkan V. Ahmet Dilek’in selamlama konuşmasının ardından “2018 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu“ işleyen Bekiroğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Vekaletle kurban organizasyonu, maruz kaldıkları zulümlere rağmen kendilerine merhamet eli uzanmayan kardeşlerimize ulaşabilmemiz açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.
Bekiroğlu, "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" temasıyla düzenlenen program kapsamında, yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde Başkanlığın, TDV görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirileceğini anlattı.
Vatandaşları kurban vekaleti konusunda iyi niyetli, güvenilir, şeffaf ve profesyonel çalışmalara yönelmeye, istismara karşı uyanık ve hassas olmaya davet eden Bekiroğlu, şunları kaydetti: “Geçen yıl milletimizin emanet ettiği 257 bin 789 hisse kurbanı; yurt içinde ve yurt dışında mağdur, mazlum ve umudunu bu millete bağlayan kardeşlerimize bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde ulaştırdık.”  
Türkiye Diyanet Vakfı, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların vekâletle kurban kesimi hakkında sağlıklı bilgi alabilmesi ve bağış yapabilmesi için çağrı merkezi ile hizmet verdiğini söyleyen Bekiroğlu, “Bu yıl da insanlarımızın destek ve teveccühüyle geçen yılki bağış rakamlarının üzerine çıkarak daha fazla ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlıyoruz. Burada söz konusu olan sadece onların karınlarını doyurmak değildir. Söz konusu olan, onlara yüreklerimizin açık olduğunu haber vermektir. Vekaletle milletin emaneti olarak alınan kurbanların fakirlere, yetimlere, mazlumlara, mağdurlara, aç ve yoksullara ulaştırıp, oradaki insanların dualarını almaktır. Biz, insanlığa umut, iyilik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. İnsanlığa iyilik taşımaya devam edeceğiz. Vekaletleri alınan kurbanlarla bir taraftan bağışçıların Allah’a yakınlık kazanmasına vasıta olmanın hazzını, diğer taraftan da bu kurbanları mazlumlara götürmenin sevincini yaşıyoruz“ diye konuştu.
Bekiroğlu vaazının sonunda, şimdiden Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, tüm İslam coğrafyasına birlik ve beraberlik getirmesi diledi.

Ercüment Aydın / Düsseldorf

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Selimiye Camii
DİTİB Selimiye Camii "Dünya Temizlik Günü" etkinliğine katıldı
KT Bank Müdürü Ayhan Cengizer için mevlid okundu
KT Bank Müdürü Ayhan Cengizer için mevlid okundu