Türkiye bir sömürge ülkesi değildir

Avrupa Türk İslam Birliği (ATİB) Genel Başkanı Durmuş Yıldırım, son günlerde gerilen Türkiye-ABD ilişkileri dolayısıyla açıklamada bulundu.

Türkiye bir sömürge ülkesi değildir

ATİB Genel Başkanı Yıldırım açıklamasında, "Türkiye son günlerde dost ve müttefik bildiği ABD’nin açıktan tehdidiyle karşı karşıyadır. Soğuk Savaş Dönemi’nin sona ermesiyle birlikte bazı güçlerin Türkiye ve çevresindeki ülkelere karşı dostluk ve stratejik ortaklıkla hiç bağdaşmayan bir tutum içine girmesi, bölgenin istikrarsızlaşmasına sebep oldu." dedi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bulunduğu coğrafyada Batı dünyasıyla öteden beri hemen her konuda iç içe olan Türkiye, bölgenin askeri gücü ve yetişmiş insan potansiyeliyle tek demokratik-hukuk devletidir. Türkiye’nin 'dost' bildiği bazı ülkelerin, son günlerde sömürgecilik dönemini hatırlatan bir politika izlemelerini ne dostluk ne de stratejik ortaklıkla bağdaştırmak mümkündür.

Milli egemenliğine son derece düşkün ve geçmişte bunun bedeline defalarca ödemiş bir millet olarak, ABD Başkanı Trump’un, Türkiye mahkemelerince yargılaması devam eden bir Amerikan vatandaşını bahane ederek, Türkiye’ye adeta ekonomik savaş ilan etmesini, ATİB olarak şiddetle kınadığımızı ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Türkiye, emrivakilere boyun eğmeyecek kadar büyük ve kendine güveni olan bir ülkedir. Siz sömürgeci olabilirsiniz ama biz bir sömürge ülkesi değiliz ve asla olmayız!

Birçok düşmanca müdahalenin üstesinden gelebilen Türkiye’nin bu krizden de güçlenerek çıkacağından eminiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı