Köln’de Akdeniz rüzgarları esti

“Ren Kıyısındaki Akdeniz- Mittelmeer am Rhein” adlı festival içerikli ve renkli programı ile göz doldurdu.

Köln’de Akdeniz rüzgarları esti

Dellbrück’teki ToL Akademie hamiliğinde ve Kulturbunker etkinlik merkezinde gerçekleşen festivalin katılımcıları, Türk ve Yunan sanatçılardan oluşan GülRu Ensemble’nin şarkıları ile coştu. Alman ve Yunan müzisyenlerin kurduğu Dervish Kommando grubu seyircileri, Akdeniz’in dört bir yanından ezgilerle buluşturdu. Radyo sunucuları Çelik Akpınar ve Tuba Tunçak ise Ege müziği rembetiko hakkında hem tarihi bilgiler verdiler hem de müzikal örnekler sundular. 

Landesmusikrat NRW - Eyalet Müzik Konseyi desteği ile Brückenklang Projesi kapsamında yapılan festivalde, çocuklar için Gezici Müzik Atölyesi, yetişkinler için ritim atölyesi de düzenlendi. Çocuklar atölye sonrasında yaptıkları enstrümanları evlerine götürebildiler. Festival, seyircilerden ve atölye katılımcılarından büyük övgü aldı. 

Festival Direktörü Tuba Tunçak, gösterilen ilgi ve desteğin kendilerini motive ettiğini belirterek festivali, ”Akdenizin güneşi ve rüzgârını müzik yoluyla Köln’e getirebildik. Saygın müzisyenlerimiz ve seyircilerimizin katkısı ile birlikte keyifli Akdeniz tadında anlar yaşadık.” diye değerlendirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’da Atatürk büstü açılışı yapıldı
Almanya’da Atatürk büstü açılışı yapıldı
Podolski, Şanlıurfalı kardeşlerle yeni döner büfesi açtı
Podolski, Şanlıurfalı kardeşlerle yeni döner büfesi açtı