IGMG '30. Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet Yarışması' yapılacak

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Berlin’de başlattığı Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet Yarışması'nın 30.sunu, 20 ekim cumartesi günü Hannover’de yapacak.

IGMG '30. Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet Yarışması' yapılacak

IGMG İrşad Birim Başkanı Celil Yalınkılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Avrupa tilavet yarışması bizim 30 yıldır yapa geldiğimiz kadim çalışmalarımızdan birisi. Şöyle tarihi itibariyle 1986 yılında Berlin’de başladı bu yarışmamız. İlk yıllarda iki yılda bir yapıyorduk ilerliyen yıllarda her yıl yapmaya başladık. Bu sene otuzuncusunu Hannover kongre merkezinde gerçekleştireceğiz." dedi.

Yalınkılıç, sözlerine şöyle devam etti:

"Tabiatıyla yarışmamıza Avrupa ülkelerinin tamamı Kanada ve Avusturalya’danda öğrencilerimiz katılıyor. Bu çocuklar Avrupa dışında her hangi bir islam ülkesinde eğitim alıp gelmiş çocuklar deyil. Bunlar tamamen Avrupada doğmuş büyümüş bizim camilerimizde eğitimlerini almışlar, ve Kur’an-ı Kerim yarışmasına katılabilmeyi  hak etmiş gençlerimiz. Bizim aidiyetimizi geleneğimizi örfümüzü dinimizi  burada muhafaza etmemiz gerekiyor. Burada ayaklarımız üzerinde durabilmemiz için  bunlar bizim için son derece gerekli olan ödevlerimiz. Bunların en önemlisi dil ve din faktörüdür. Dinimizi burda kadim kılabilmek adına değerlerimizi yüceltmemiz gerekiyor. Ve bu dini deyerlerimiz içinde en güzeli Kuran azimülşandır. Kuranın okunması okutulması anlatılması anlaşılması en büyük ibadetlerimizden bir tanesidir. Dolayısıyla camilerimizde yaptığımız en büyük hizmetlerden birisi  Kuran eğitimidir."

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor