DİTİB’li miniklerden anlamlı ziyaret

Duisburg - Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii, "Dünya Çocuk ve Yaşlılar Günü" münasebetiyle 17 Ekim’de düzenlediği etkinlikte, minik öğrenci grubu ile huzurevi sakinleri bir araya geldi.

DİTİB’li miniklerden anlamlı ziyaret

Duisburg şehrinde faaliyet gösteren DİTİB Ayasofya Camii’nin ‘incir ve üzüm’ grubu minik öğrencileri, DRK Çok Kültürlü Huzurevi’ni ziyaret etti. Yaşlıları sevindiren minikler, ziyarette yaşlılara karşı saygı ve sevgi farkındalığının artmasına vesile oldu.

Din görevlisi Havva Öztürk, minik öğrenciler ve velileri eşliğinde ziyaret ettikleri huzurevinde yetkililer ve huzurevi sakinleri tarafından karşılandı. Çocuklar kendilerini tanıttıktan sonra huzurevi sakinlerine ilahiler, Almanca şiirler ve çocuk şarkıları okudular.

Duisburg - Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii din görevlisi Havva Öztürk ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “Derslerimizde bir süredir yaşlılara vefa ve saygı konusunu işliyoruz. ‘Dünya Çocuk ve Yaşlılar Günü’ münasebetiyle minik öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yaşlılar huzurevini ziyaret etmeye karar verdik. Öğrencilerimiz yaşlılarla tanışma, onlara vefa duygularını gösterme imkanı buldular. Güzel bir gün geçirdik. Bu ziyaretleri sürekli hale getirdik ve geçen dönem de öğrencilerimizle huzurevini ziyaret etmiştik. Cami derneğimiz de çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimleri hususunda çok hassas davranmakta ve manevi, moral ve etik değerlerimizi yaşatmakta kararlı ve her zaman destekçimiz oldular. Programlarımız devam edecektir. Bu vesileyle bütün büyüklerimizin ve çocuklarımızın Dünya Yaşlılar ve Çocuk Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.“

Çocuklar günün anısına kendi elleriyle hazırladıkları resim ve gülleri huzurevi sakinlerine hediye ettiler. Ziyaret huzurevi sakinleriyle sohbet eşliğinde yapılan kahvaltı ile son buldu.

Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii öğrenci velileri de, yaşlılara vefa örneğini sergilemek ve çocuklarımıza değerlerimizi öğretmek için programı düzenlediklerini belirterek, yoğun katılım için teşekkür ettiler ve memnuniyetlerini dile getirdiler.


Ercüment Aydın / Duisburg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı