DİTİB camisine yerel yetkililerden ziyaret

Garmisch-Partenkirchen yerel yetkilileri Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii’ni ziyaret ederek, daha fazla işbirliği kurmak istediklerini belirtti.

DİTİB camisine yerel yetkililerden ziyaret

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nde Yukarı Bavyera bölgesinde bulunan yaklaşık 26 bin nüfuslu Garmisch-Partenkirchen ilçesinin belediye, Katolik ve Protestan kiliseleri yetkilileri CSU’lu Ursula Werner başkanlığında Sosyal ve Uyum Meclisi koordinesinde DİTİB Garmisch-Partenkirchen Mimar Sinan Camii’ni ziyaret etti.

Ziyaretçi heyete DİTİB Mimar Sinan Camii Dernek Başkanı Ömer Anılır tarafından cemiyetin faaliyetleri ve Güney Bavyera DİTİB bölge merkez görevlisi Aykan İnan tarafından da DİTİB’in Almanya geneli yürüttüğü çalışmaları hakkında sunum yapıldı. Din Görevlisi Ömer Coşkun ise Almanca cami rehberliği yaparak cami müştemilatı hakkında hakkında bilgi verdi. Cami hakkında gayet açıklayıcı bilgiler aldıklarını belirten yerel yetkililer, memnuniyetlerini ifade ederek ilerde yapılabilecek buluşmaları dile getirdiler ve bu ziyaretin daha fazla ortak etkinlikler için verimli bir zemin oluşturduğunu belirttiler.

Ziyarete katılan CSU’lu 2. Belediye Başkanı Wolfgang Bauer de en yakın zamanda SPD’li 1. Belediye Başkanı Dr. Sigrid Meierhofer ile bir Cuma Namazı esnasında camiyi ziyaret etmek istediklerini açıkladı.


Ercüment Aydın / Garmisch-Partenkirchen

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
DİTİB gönüllüleri Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve Ramazan yardım paketi dağıttı
Almanya’da camiye taşlı saldırı
Almanya’da camiye taşlı saldırı