Kassel bölgesinde cemiyetler arası futbol turnuvası başladı

Kassel – Hessen Eyaleti Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren cami cemiyetleri dernek yöneticileri ve din görevlileri arasında futbol turnuvası başlatıldı.

Kassel bölgesinde cemiyetler arası futbol turnuvası başladı

Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren 16 İslami kuruluşun cemiyet yöneticileri ile din görevlileri arasında ilki düzenlenen futbol turnuvası kardeşlik havasında geçti.

Borken DİTİB Akşemsettin Camii Mustafa Köse, cemiyetler arası kardeşlik bağlarını güçlendirmek ve pekiştirmek hem de sporun insan sağlığına etkisinden faydalanmak için böyle bir etkinliği düzenlediklerini ifade etti. Köse, “Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren dini cemiyetlerin birliktelikleri, cemiyetlerin yönetici ve din görevlileri arasında dostluk maçı ile taçlandırıldı” dedi. Turnuvanın cemiyetler arasında her ay geleneksel hale getireceklerini belirten Köse, bu birliktelik Kassel ve çevresinde faaliyet gösteren 16 cemiyetin 25 Kasım tarihinde gerçekleştireceği Mevlid-i Nebi programı ile devam edeceğini ifade etti.

Mattenberg şehrinde düzenlenen cemiyetler arası futbol turnuvasında yöneticiler ve din görevlileri müsabakasında heyecanlı ve zevkli anlar yaşandı. Kardeşlik havasında geçen turnuva sonrası Mattenberg DİTİB Mevlana Camii’nde ikramda bulunuldu ve cemiyetlerin katılımıyla Kassel’de gerçekleşecek Mevlid-i Nebi programıyla ilgili istişare toplantısı yapıldı.

Ercüment Aydın / Kassel

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli