DİTİB’de 'Mutlu Yuva' konulu konferansa yoğun ilgi

Almanya'nın Konz kentinde konferans veren emekli İstanbul Başvaizi Mustafa Akgül, mutlu bir yuvanın formülünün sadakat, sevgi, saygı ve sabır olduğunu söyledi.

DİTİB’de 'Mutlu Yuva' konulu konferansa yoğun ilgi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğince (DİTİB) düzenlenen "Mutlu yuva" temalı konferansta konuşan Akgül, Kur’an-ı Kerim’in kainatın yaratılışından, oluşumuna kadar bizlere çok fazla ipuçları verdiğini ifade ederek, Müslümanların Kur’an-ı idrak etmede, anlamada ve yaşamada geride kaldığını söyledi.

Batılı bilim adamlarına atfedilen pek çok buluşun Kur’an-ı Kerim’de yer aldığını ifade eden Akgül, önemli olanın Kur’an-ı Kerim’i doğru anlamada, anlatmada ve yaşamada gençlerimize önemli görevlerin düştüğünü söyledi.

Mutlu yuvanın formülünü anlatan Akgül, "Aile içinde kalp kırmak çok kötüdür. Eşler birbirinin kalbini kırmamak için birbirine karşı hassas davranmalı. Mutlu yuva cennetin, mutsuz yuva da cehennemin bir şubesidir. Mutlu yuvanın formülü; sadakat, sevgi, saygı ve sabırdır." dedi.

Akgül, şöyle devam etti:

"Evlilik sıkıntıya düştüğünde çiftler dinimizce evliliklerini kurtarmak için sonuna kadar uğraşmalı, her çabayı göstermelidir. Evlilikte ve evlilik öncesinde dört dörtlük insan aranmamalıdır. Çünkü kimse mükemmel değildir. Eşler arasında her hata birbirlerinin yüzüne vurulmamalı. Evlilikte eşler birbirlerinin hataları örtmeli, birbirini sabırla dinlemelidir. Bir yuva yıkılmaya yüz tutmuşsa kadın tarafından bir kişi ve erkek tarafından bir kişi olmak üzere birer hakem olmalıdır. Bu hakemler tarafların avukatlığını yapmak için değil aileyi, yuvayı kurtarmak için bir araya gelmelidir."

Akgül ayrıca Mainz, Wörrstadt, Neuwied, Ingelheim, Landau ve Worms kentlerindeki cami derneklerinde de konferans verdi.

Ercüment Aydın / Konz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor