Almanya'ya altın getirirken dikkat

Türkiye'de düğün yapanların altınlarını Almanya'ya getirirken gümrük memurları tarafından büyük cezalara çarptırıldığına dikkat çeken kuyumcu Volkan Yıldırım, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Almanya'ya altın getirirken dikkat

Almanya'nın Köln kentinde “Küçük İstanbul” olarak tanınan Keup caddesinde kuyumculuk yapan Volkan Yıldırım, Türkiye'den Almanya'ya altın getirmek isteyenleri uyararak, “Oradan aldıkları altını buraya sokarken boşuna kaçakçı durumuna düşerek vergi ve ceza ödemesinler.” dedi.

 

Emir Gold'un sahibi Yıldırım, Türkiye'de düğünde takılan altın takıları yaz sonunda ülkeye sokarken gümrükte büyük sorunlar yaşandığına dikkat çekti.

 

Yıldırım, “Türkiye ile buradaki altın fiyatları aynı, arada hiçbir fark yok, buradan almaları onlar için daha iyi olur. Oradan aldıkları altını buraya sokarken boşuna kaçakçı durumuna düşüp vergi ve ceza ödemesinler.” şeklinde konuştu.

 

Buradan götürülen altınların, giderken beyan edilmesi yada faturasının götürülmesi durumunda, dönüşte sorun yaratmayacağına dikkat çeken Yıldırım, şunları söyledi: “Müşterilerimiz Türkiye'ye gitmeden önce gümrükte üzerlerinde bulunan altınları beyan etmeleri gerekiyor. Beyan etmedikleri taktirde geri dönerken sorun yaşayabilirler. Çünkü maddi değeri 480 euro üzerinde olan altın yada benzeri şeyleri getirmek yasak. Giderken beyan etsinler yada buradan aldıkları altınların faturalarını yanlarında götürmeleri yararlı olacaktır.”

 

Önceden önlem almanın önemine vurgu yapan Yıldırım, “Türkiye'den altın alıp gümrükte yakalatan kişinin bu altının vergisini ödemesi yetmiyor, bir de kaçakçı muamelesi yapılıp bunun cezası veriliyor. Gelip bizden fatura talep ediyorlar ama bizim satmadığımız bir ürüne fatura vermemiz yasa dışı olur. Ayrıca geçmişe yönelik fatura yazmamız tabi söz konusu olamaz.” diye belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi