Oberhausen'da koruyucu aile semineri

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği, Oberhausen Türk Veliler Birliği ile birlikte koruyucu aile bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Oberhausen'da koruyucu aile semineri

Pedagog Sabri Aydın koruyucu aile olmanın yollarını slaytlarla anlattı. Koruyucu aile olmanın kolay olduğunu dile getiren Aydın, Almanca bilmek, yeterli gelire sahip olmak ve evin yeteri derecede büyük olmasının en önemli şartlar olduğunu belirtti. Bu şartları şu an üzerinde taşımayan ailelerin bunları zamanla değiştirebileceklerini de ekledi.

Sunum sonrası ikinci bir film izlendi. Berlin Belediyesi’ne ait bu filmde göçmen aileleri koruyucu aile olarak kazanmak için başlatılan kampanyanın tanıtımı yapılmaktadır.
Daha sonra yıllardır koruyucu ailelik yapan A. ailesi ile bir söyleşi gerçekleştirildi. A. ailesi nöbetçi koruyucu aile modelini üç kere tecrübe etmişler. İki farklı süreç yaşadıktan sonra en son kendilerine altı günlük bir bebek verilmiş. Kötü şartlarda kendilerine verilen çocukların ‘koruyucu ailede yaşadıkları her günün onlar için bir kazanç olduğunu’ ifade eden koruyucu anne ‘solmuş olan çicekleri tekrar açarken görmenin mutluluğu çok farklı, bunun için koruyucu aile olmaya değer’ diyerek duygularını paylaştı. Koruyucu baba ise koruyucu aile olmak için fazla düşünmeden başvuru yapılmasını önererek‚ ‘çocuk geldikten sonra onu hemen kendi çocuğunuz gibi kabulleniyorsunuz‘ dedi.


Toplantıda Oberhausen’de gençlik dairesi tarafından koruyucu aile eğitme yetkisi verilmiş serbest yüklenici kurum olan VIFA Erziehungshilfen de kendini tanıtma imkanı buldu. Kurum yöneticisi Ayşe Balyemez koruyucu aileleri hem evlerde ziyaret ederek hem de eğitim seminerleri düzenleyerek eğitimden geçirdiklerini belirtti.


Soru-cevap bölümünden sona programın kapanış konuşması için Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı söz aldı ve bu toplantıların düzenli olarak yapılmasının amacını açıkladı.

Programa 38 kişi katıldı. 10 aile koruyucu aile olmaya karar verdi. 2 aile gönül elçisi oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli