Almanya'da Umre heyecanı başladı

2019 yılı Umre organizasyonuyla görevlendirilen din görevlilerine yönelik bilgilendirme semineri Köln DİTİB Genel Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Almanya'da Umre heyecanı başladı

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek ve Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen birer konuşma yaptı.

Konuşmalarında Umre ibadetinin bireysel, toplumsal ve ümmet boyutuna dikkat çeken Türkmen ve Dilek, Umreyi manevi bir eğitim seminerine dönüştürmek gerektiğini ifade ettiler. Hac ve Umre ibadetinin şartları ne kadar değişirse değişsin her zaman meşakkat içerdiğini beyan eden konuşmacılar bütün görevlilerimizin halisane ve fedakarane çalışmaları ile bunun üstesinden geleceğine olan inançlarını belirttiler.

2018-2019 Umre Organizasyonu hakkında bilgi veren Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, beş farklı Umre programı planlandıklarını, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Köln, Münih, Nürnberg ve Stuttgart havalimanlarından 22-24 Aralık 2018 tarihleri arasında gidişlerin başlayacağı, dönüşlerin ise 03-05 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşeceğini, ayrıca 18-25 yaş arası gençlere yönelik 9 günlük ‘Yılbaşı Özel Eğitim Umresi’ düzenlendiğini kaydetti’.

Ercüment Aydın / Köln

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor