IGMG Köln Bölgesi yıllık değerlendirmede bulundu

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) Köln Bölgesi yılın son çalışma toplantısını cami başkanları ve Sosyal hizmetler başkanıyla birlikte Bölge başkanı Selahattin Demirci başkanlığında yaptı.

IGMG Köln Bölgesi yıllık değerlendirmede bulundu

Genel Merkez Sosyal HizmetlerBaşkanı Mustafa Uyanık ve Bölge sorumlusu Zeki Toprak Köln bölge salonundaki toplantıya iştirak etti. 2018 yılının yıllık çalışmalarının envanteri, yakalanan hedefler önümüzdeki yılın yeni hedefleri masaya yatırıldı.


Sosyal Hizmetler Başkanı Mustafa Uyanık bu yıl uygulamaya geçirdikleri hizmetleri başlıklar halinde cami başkanlarıyla paylaştı. Resmi kurumlarla parelel yapılan İlk kez eğitim ve sertifikasını verdikleri (PALYATİF) çalışması hakkında bilgiler verdi.  Ölüm sekerat anında manevi desdek için hastanelerde kiliselerden gelen görevliler gibi eğitilmiş uzmanlar yetiştirildiğini ve bunun ilk kez IGMG tarafından hayata geçirildiğinin altını çizdi. Mustafa Uyanik kimsesi olmıyan vefaat edenleri fonlarından ayrılan ödenekle yakılmasına engel olduklarını,bu durumdakileri kendilerine bildirilmesini talep etti.  

Mustafa Uyanık Avusturya ve Hannover Bölgelerinin örnek çalışmalarınıda paylaştığı konuşmasında ,Avrupa genelinde bu yıl 8 büyük profenin infak desdek kapsamına alındığını bildirdi. Köln Bölgesinin yeni aldığı Bölge eğitim Merkezi için başarılar diledi. Uyanık çocuğun doğumundan ana okulu orta öğretim yüksek öğrenime, hastalık ölüm anı desdeği cenaze hizmetlerine kadar bir alanın boş bırakılmadığını ifade etti. Mustafa Uyanık Köln gençliğinin sabah namazında 1000 genci bir araya getirdiği böyle ciddi bir organizasyonun gurur verici olduğunu bildirdi. 


Bölge Gençlik Başkanı Yusuf Soysal çalışmalar hakkında söz aldığı proğramda  yıllık yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Yusuf Soysal  yılın son çalışma proğramında 8 şubenin çektiği filmlerin gösterileceği Altın Hilal film yarışması hakkında cemiyet başkanlarını bilgilendirdi.
Toplantıda Teşkilatlanma İrşad, Sosyal hizmetler ve eğitim başkanları sunum yaptılar.

Program sonunda yöneltilen soruları Bölge Başkanı Selahattin Demirci yanıltladı.

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
DİTİB’den Pakistan’daki 1500 öğrencili kız kolejine eğitim desteği
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi
Almanya'daki Türklerden çifte vatandaşlık talebi