Köln'de Altın Hilal kısa film yarışması düzenlendi

Almanya'nın Köln şehrinde İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) camileri arasında, cami gençlik teşkilatları arasında film yarışması düzenledi.

Köln'de Altın Hilal kısa film yarışması düzenlendi

İlk kez düzenlenen "Altın Hilal" adlı kısa metrajlı film yarışmasına farklı şehirlerden 8 yapım katıldı. 

Film yapımları en iyi senaryo en yetenekli oyuncu, en iyi montaj gibi kıriterlerle değerlendirildi. Gecenin sonunda  Bonn şehrinden katılan " Görev" isimli film 2018 yılının Altın hilal birincisi oldu. İkinciliği ise "Solingen Faciası" isimli film kazandı.

 

Proğram sorumlusu Gençlik Teşkilatları Başkanı Yusuf Soysal “Bizler camilerimizde sosyal hayatın her alanına dokunmaya çalışıyoruz. İnternet ve iletişimin zirve yaptığı bu çağda hiç bir alanı boş verme lüksümüz yok. Çocuklara bir yere kadar temel dini bilgileri verebiliyorsunuz." dedi.

Soysal, şöyle devam etti:

"Dışarıdaki dönen dünyadan bi haber oldunuzmu o gençleri camide tutamıyorsunuz. Diğen Yusuf Soysal sözlerini  şu ifadelerle sürdürüdü. “Avrupada artık bırakın gençleri orta ve yaşlı insanlarımızın her birinin elinde akıllı telefon var. gelecekte etkilenen deyil etkileyen bir gençlik idealleri doğrultusunda çalışıyoruz. Dün bu gençlerin bir kısmı en iyi meslek eğitimlerini aldı bir kısmı  ünüverstelerden keplerini fılattı. Bunlarla hem cemiyetlerimiz arası spor turnavaları hitabet bilgi yarışmaları bu günde görüldüğü gibi Altın Hilal film galası yarışmamızı yaptık. İlgi beklenenin üzerinde oldu. Salon bizi almadı. İnşallah gelecek yıl Köln Cinedomunda  yarışmamızı yapmayı planlamamız gerektiğini bir kez daha gördük . Emeği geçen başta Fatih Necmettin Yılmaz bey ve geçen tüm oyuncu yapımcı teknikde çalışan kardeşlerimi kutluyorum."

İskender GÜNGÖR / KÖLN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli