İşçilikten patronluğa uzanan yol

Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Mustafa Yalçın, 2006 yılında şoför ve paket dağıtıcısı olarak bir araç ile başladığı paket servisini bugün 700 araçtan oluşan ve bin kişinin çalıştığı bir şirket haline getirdi.

İşçilikten patronluğa uzanan yol

Kısa adı D&M olan Deniz ve Mustafa Yalçın kardeşlerin adını alan ve dünyaca ünlü Amazon şirketinin  Almanya’daki en büyük Paket Dağıtım şirketi olmayı başaran D&M Lojistik Köln şehrinde Almanya geneli  bölge şirket yöneticileri ile bir araya geldi.

NH Collektion Otel Media Park’da düzenlenen toplatıya yönetim kurulu ve şirkete bağlı Almanya’nın dört bir yanından gelen bölge yöneticileri katıldı. Düzenlenen toplantı da şirketin şuandaki durumu 2019 hedefleri daha kaliteli dağıtıma ve hizmete yönelik izlenecek yollar masaya yatırıldı. 

Düzenlenen toplantı öncesi gazetecilerle bir araya gelerek şirketle alakalı bilgiler veren  D&M Lojistik Genel Müdürü ve şirketin sahibi Mustafa Yalçın ‚‘’ 2006 yılında Köln’de bulunan DHL posta şirketinde  paket dağıtıcısı olarak işe başladım. 2008 yılında ise sektörün kapısını aralayarak kendi aracımı aldım.  2 personelle birlikte şirketimi kurdum. E - Ticaret piyasasının gelişmesinin parelelinde de çok hızlı büyüyen logistik dağıtım pazarının parlak sektörlerden biri olacağını ve bu sektörde kalıcı zer edinmem gerektiğine kavradım. Hiç yılmadan azimle çalıştım. Verdiğim sözlerin arkasında durdum. 2 kişi ile başladığımız bu kısa süre zarfında tarihler 2016’ yı gösterdiğinde 160 kişiye çıktık. Aynı sene dünyanın en büyük E- Ticaret firması Amazon, kendi ürünlerini müşterilerine ulaştırmak için kurmak istediği dağıtım ağının bir parçası olaması için gelen teklif hayatımın ve kurduğum şirketimin  dönüm noktası oldu. 2019 yılına gelindiğinde Bochum şehri ile başladığımız dağıtım ağını genişleterek Düselldorf ,Dortmund,Berlin,Frankfurt,Duisburg, Essen ve Köln bölgelerinin dağıtımını üstlenerek 700 araç ve 1000 kişilik çalışan sayısına ulaşmış ve sektörün öncü firması haline gelmiştir'' dedi. 

Başarının sırrı çok çalışmak ve dürüstlük 

Başarının sırrını neye borçlusunuz şeklinde gelen soruya cevap veren Yalçın, '‘ Bizim için başarının olmazsa olmazı  dürüst ve çok çalışmaktan geçiyor. Kusursuz hizmet sunma misyonumuz, uyguladığımız kalite standartlarını ortaya koyarak günden güne kendini yenileyen ve bu doğrultuda prensiplerinden ödün vermeden emin adımlarla ilerliyoruz.Eğitime önem veriyoruz. Bu yıl  alacağımız 15 gencimize meslek eğitimi vererek onları iş hayatına hazırlayacağız. Aynı zamanda dönem dönem çalışanlarımıza vereceğimiz seminerlerle onları ve şirketimizi daha kaliteli hale getireceğiz.Nitelikli insan kaynağı,müşteri odaklı hizmet ve analiz yönetim felsefesini birleştiren D&M Logistik  olarak hedefimiz Almanya’da bu sektörde lider bir şirket olmayı başarmaktır ''dedi. 

D&M Logistik DHL şirketinin depo işletmesini yaparken Amazon  şirketinin de en büyük dağıtım ağını oluşturan bir türk firması olarak gurur kaynağı olarak göze çarpıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’den Ramazan Bayramı Mesajı
DİTİB’den Sudan’a yardım eli
DİTİB’den Sudan’a yardım eli