Almanya'daki trafik kazalarında ölüm oranı arttı

Almanya'da geçen yıl yaşanan trafik kazalarında ölenlerin sayısı, önceki yıla oranla arttı.

Almanya'daki trafik kazalarında ölüm oranı arttı

Federal İstatistik Ofisinin açıklamasına göre, geçen yıl ülkede meydana gelen 394 bin 600 trafik kazasında 3 bin 265 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakamın, ölümlü kaza oranında yüzde 1,1, ölüm oranlarında ise yüzde 2,7'lik artış anlamına geldiği belirtildi.

Açıklamada özellikle bisiklet ve motosiklet kazalarında yaşamını yitirenlerin sayısında önemli artış kaydedildiğinin altı çizildi. 

Geçen yılın ilk 11 ayında ölen bisikletçi sayısında yüzde 13,6 artış kaydedildi. Motosikletçilerin ölüm oranlarında ise artış oranı yüzde 9 olarak kayıtlara geçti. Yayalardaki ölüm oranın ise yüzde 6 düştüğü belirtildi.

Geçen yıl polis kayıtlarına geçen genel trafik kazalarında yüzde 0,4 azalma olurken, toplam kaza sayısı 2,6 milyon olarak gerçekleşti. 2,3 milyon kazada sadece hasar meydana geldi. 

Ölümlü trafik kazalarındaki en büyük artış yüzde 50 ile Saksonya eyaletinde olurkenken, Hessen eyaleti yüzde 26 artışla ikinci sırada yer aldı.

Baden-Württemberg eyaletinde ölümlü kaza oranı yüzde 18 azalırken, bu eyaleti yüzde 16 azalma ile Kuzey Ren Vestfalya izledi. 

Ülkede şimdiye kadar 21 binden fazla ölümle, en çok ölümlü trafik kazasının 1970'te kayıtlara geçtiği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys sex toys vibrators sex toys istanbul istanbul escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Yazar Bahattin Gemici'nin yeni kitabı Umutların Peşinde çıktı
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor
Eyüp Sultan Camii aşı merkezi oluyor